I danas se postavlja pitanje, tko je donio suludu odluku puštanja ovakvog prvoklasnog kriminalca koji je dolaskom rata "došao na svoje" čineći sa svojom postrojbom najogavnija zlodjela po Hrvatskoj i BiH.
Jedna od najvećih nepoznanica i svakako pogrešaka hrvatskog pravosuđa je puštanja Željka Ražnatovića – Arkana na slobodu nakon uhićenja 29.11.1990. godine u Dvoru na Uni. Jedna sasvim slučajna, rutinska kontrola zatekla je Arkana sa pripadnicima paravojne formacije "Srpska dobrovoljačka garda" kako se naoružani do zuba "muvaju" po Banovini.
Da ipak nije bila riječ o rutinskoj kontroli koja je uhitila Arkana, izjavio je tadašnji tjelohranitelj hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana, pukovnik Ivan Primorac kazavši za medije da su "hrvatske službe sigurnosti Ražnatovića uhitile nakon što su pravodobno saznale za njegovo dolazak na čelu skupine koja je trebala izvršiti atentat na samog predsjednika Tuđmana".
Iako je tada osuđen na pet godina zatvora, Arkan je na slobodu pušten nakon šest mjeseci. Ubrzo nakon toga, u maniri krvoločnog psa puštenog s lanca, Arkan se vraća u Hrvatsku sa svojim odredom kako bi im održao obuku. Dio "obuke" sastojao se u ubijanju hrvatskih civila po Aljmašu, Dalju i Erdutu. Tko je bio Arkan i kakva je zlodjela počinio, uglavnom je poznato. Ostaje samo bolna činjenica da je bio osuđen na pet godina, taman toliko koliko je trajao rat u Hrvatskoj. Da je, kao pripadnik srpske paravojne farmacije uhićene u Hrvatskoj, odležao tu kaznu, hrvatskih bi žrtava bilo manje. I danas se postavlja pitanje, tko je donio suludu odluku puštanja ovakvog prvoklasnog kriminalca koji je dolaskom rata "došao na svoje" čineći sa svojom postrojbom najogavnija zlodjela po Hrvatskoj i BiH.
Pogledajte video zapis Arkana na ispitivanju u policijskoj postaji na kojoj vidimo skrušenog slabića koji sa sebe skida svaku odgovornost i "cinka" ljude koji su mu dali naoružanje...
- Autor: S.Vučković
- Photo: Screenshoot youtube
Izvorni članak možete pogledati
OVDJE
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.