Hrvatski teniski par Marin Čilić i Ivan Dodig uvjerljivom partijom plasirao se u finale teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što su u polufinalu svladali novozelandski par Michael Venus-Marcus Daniell sa 6-2, 6-2 poslije sat i 15 minuta igre.
Time su osigurali barem srebrnu medalju, a moguće je da u finalu gledamo i hrvatski dvoboj, jer u drugom polufinalu najbolji svjetski par ove godine Nikola Mektić i Mate Pavić igraju protiv Amerikanaca Austina Krajiceka i Tennysa Sandgrena.
Čilić i Dodig došli su do breaka u petom gemu prvog seta, kada je servirao Michael Venus. Bio je to najduži gem dotad u kojem su Novozelanđani spasili dvije break lopte dobrim servisima, ali kod treće Venus je napravio dvostruku servis pogrešku. Nakon toga hrvatski par je potvrdio break i poveo 4-2.

Slavlje Čilića i Dodiga
Foto: Edgard Garrido / REUTERS
Hrvati su ponovno oduzeli servis protivnicima u sljedećeg gemu i kod vodstva 5-2 Dodig je servirao za prvi set, a to je prošlo bez greške, pa su Hrvati dobili prvi set sa 6-2 nakon 37 minuta igre.
Hrvatski par odlično je krenuo i u drugi set, te je odmah oduzeo servis protivnicima, a potom su na Čilićevom servisu potvrdili break za vodstvo 2-0. Nakon toga Hrvati opet oduzimaju servis protivnicima za 3-0, pa na Dodigov servis povećavaju na 4-0.
To je bilo dovoljno velika zaliha da odu do kraja. Za meč je servirao Dodig kod vodstva 5-2, i tek tada je novozelandski par prvi puta došao do prilike za break u meču. Imali su dvije break lopte, ali Dodig je sa četiri odlična servisa rutinski priveo meč kraju i hrvatski par je mogao slaviti ulazak u finale.
Tijek meča:
Daniell/Venus - Čilić/Dodig 2:6, 2:6
Drugi set
Dodig završava na svojem servisu!
Imali su naši tenisači i break priliku za 5:0, ali uspjeli su se spasiti Novozelanđani.
Dvostruki break, kako igra hrvatska kombinacija! Vodimo 3:0
Odličan početak i u drugom setu! Break u prvom gemu.
Prvi set
Nakon 37 minuta hrvatska kombinacija uzela je prvi set sa 6:2.
U sedmom gemu hrvatska kombinacija napravila je i drugi break u setu!
Prvi break napravila je hrvatska kombinacija u petom gemu.
Dodig je imao manjih problema na svojem prvom servis gemu, no izjednačio je rezultat na 2:2.
Oba para otvorila su meč s osvajanjem vlastitog servisa. Na tribinama se nalaze i zlatni Martin i Valent Sinković koji su došli dati podršku hrvatskom paru.
Čilić i Dodig jučer su u četvrtfinalu pobijedili britanski par Andy Murray/Joe Salisbury s 4-6, 7-6 (2), 10-7 nakon dva sata i 15 minuta igre u Ariaki Centru.
Kasnije i drugi hrvatski par igra polufinale. Nikolu Mektića i Matu Pavića u polufinalu čekaju Amerikanci Austin Krajiček i Tennys Sandgren. Hoćemo li imati hrvatsko finale, te zlato i srebro od medalja?
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.