Dvojica uklizali u prazno: Evo kako je Hrvatska primila gol...

13.06.2021. 17:00:00

Odolijevala je obrana Hrvatske gotovo 60 minuta napadima Engleza na Wembleyu, a onda je ipak popustila. Raheem Sterling pogodio je u 57. minuti za 1-0 u prvom kolu Eura.

Kalvin Phillips, momak iz Leedsa, izbjegao je klizeće startove Joška Gvardiola i Duje Ćaleta-Cara pa odlično proigrao napadača Manchester Cityja koji je u zadnji tren uputio šut pokraj Šime Vrsaljka, od bloka u bliži kut, uhvativši Dominika Livakovića na krivoj nozi.

To mu je 15. gol za Englesku u 62. nastupu. Dvadesetak tisuća navijača "gordog albiona" eruptiralo je na kultnom stadionu u Londonu.

Sterling je sudjelovao u akcijama za 19 golova u zadnjih 17 utakmica za Englesku (13 golova i šest asistencija), a Englezi su dobili svih deset utakmica u kojima je bio strijelac.