Dragan Vasiljković optužen je da je kao zapovjednik Jedinice za posebne namjene u sastavu srpskih paravojnih postrojbi, odnosno zapovjednik Nastavnog centra za obuku pripadnika specijalnih postrojbi Alfa, postupao protivno odredbama Ženevske konvencije. Među ostalim, tereti ga se da je tijekom srpnja 1991. u Glini, u dogovoru sa zapovjednikom tenkovske jedinice JNA, izradio plan napada na tamošnju policijsku postaju te prigradsko naselje Jukinac, sela Gornji i Donji Viduševac, a potom i njihovo zauzimanje. Tijekom napada su ubijeni i ranjeni civili, među njima i jedan strani novinar, mještani su natjerani u bijeg, pljačkana je njihova imovina te oštećeni i uništeni civilni objekti.
Vojislav Šešelj i kapetan Dragan u Kninu. Kapetana Dragan, stvorila je srbijanska Udba, jer je po nalogu J. Stanišića doveden iz Australije u Krajinu.
Dragan Vasiljković zvani Kapetan Dragan, srpski je zapovjednik Crvenih beretki, Knindža i Alfi u RSK za vrijeme Domovinskog rata i rata u BiH. Hrvatski sud ga sumnjiči za ratne zločine, poglavito za pokolje u Glini i Zvorniku.
Do srpnja 2015. živio je u Perthu, Australija, pod pseudonimom Daniel Snedden.
Sa kraćim prekidom, od 2006. godine je u ekstradicijskom pritvoru u Australiji, izjavljujući pravne lijekove protiv izručenja Republici Hrvatskoj.
9. srpnja 2015. godine izručen je hrvatskim vlastima letom iz Sydneya preko Frankfurta do Zagreba.
Svjedočenja ga optužuju za zlostavljanje hrvatskih zarobljenika u zatvorima u Kninu za vrijeme srpske okupacije.
Dragan Vasiljković i Knindže
ALFE tkz. kapetana Dragana (točan popis-1993. godina)
REDNIBROJ
IME I PREZIME
DATUMROĐENJA
MJESTO STANOVANJA (ONODOBNOG)
1.
Dušan Šuša
25.XII 1959. g.
Numić
2.
Vasilije Radmanović
14. X 1974.
Gornje Biljane
3.
Miloš Alavanja
26.IV 1970.
Gornji Karin
4.
Bogdan Crnobrnja
2. II 1969.
Smilčić
5.
Čedomir Gagić
16. VI 1968.
Gornji Karin
6.
Miloš Opačić
20. VII 1971.
Benkovac
7.
Goran Aleksić
2. II 1966.
Kragujevac
8.
Tanja Radivoj
11. III 1973.
Kovin
9.
Blagoje Naumovski
12. IX 1969.
Pančevo
10.
Vojin Nikolić
24. V 1970.
Kragujevac
11.
Dragan Čalić
3. II 1966.
Kolarina
12.
Ljubiša Višić
22. XI 1971.
Gornji Karin
13.
Željko Mandić
14. II 1969.
Benkovac
14.
Novak Novaković
22.X 1970.
Bjeljina
15.
Nenad Šare
13. V 1972.
Knin
16.
Davor Karajčić
15. XI 1962.
Kostajnica
17.
Momčilo Novaković
26. X 1971.
Bjelina
18.
Jovica Novaković
31. III 1970.
Bjelina
19.
Sanja Pozder
2. XI 1972.
Benkovac
20.
Andrija Petrović
15. V 1962.
Srb
21.
Milorad Lakić
5. IX 1956.
Gornji Karin
22.
Desimir Lakić
29. VIII 1968.
Gornji Karin
23.
Igor Marjanović
22. II 1970.
Benkovac
24.
Jovan Skrobonja
17. XI 1974.
Smilčić
25.
Dragan Nedeljković
25. VI 1968.
Beograd
26.
Silvana Ćilić
1. IV 1965.
Beograd
27.
Milan Prokopić
1.III 1965.
Kikinda
28.
Đurđica Vuković
24. X 1962.
Beograd
29.
Darko Disić
20. III 1966.
Beograd
30.
Radivoje Zimaić
18. X 1969.
Brčko
31.
Slađan Đurđević
24. V 1973.
Prnjavor
32.
Zoran Lacković
4. VI 1962.
Petkovača
33.
Zoran Milić
22. V 1971
Brčko
34.
Milovan Arsenić
13. VI 1960.
Ub
35.
Rade Božić
11. IX 1966.
Beograd
36.
Božo Božić
22. VI 19.60
Beograd
37.
Slobodan Đukić
13. IV 1946.
Novi Sad
38.
Lazo Živković
7. VIII 1952.
Beograd
39.
Zoran Jakšić
18. VI 1972.
Nevesinje
40.
Živko Glavašević
26. III 1957.
Čelinac
41.
Vladimir Tišma
25. VI 1969.
Potkonje
42.
Stevo Mimić
3. X 1944.
Buković
43.
Bogdan Matić
27. II 1957.
Benkovac
44.
Slobodan Drača
10. I 1961.
Gornji Karin
45.
Pavao Kovačević
31. V 1965.
Benkovac
46.
Dragoje Malenčić
9. III 1971.
Korenica
47.
Jovo Drča
16. IV 1975.
Parčići
48.
Polić Svetlana (sada Kolar)
5. I 1967.
Vrbnik
49.
Miro Mojislavić
23. IV 1971.
Benkovac
50.
Miomir Maglov
30. III 1963.
Knin
51.
Goran Lošić
13. I 1969.
Knin
52.
Vladimir Pavić
26. VI 1973.
Benkovac
53.
Neven Laka
5. IX 1964.
Knin
54.
Stevo Vukša
21. IV 1966.
Gornji Karin
55.
Pero Damjanović
22. IV 1967.
Golubić
56.
Saša Matić
2. V 1971.
Benkovac
57.
Siniša Matić
2. V 1971 (?)
Benkovac
58.
Mile Šarić
9. IV 1968.
Kolarina
59.
Mirela Anzulović (sada Mitrović)
26. III 1975.
Benkovac
60.
Dragoslav Rstić
25. IX 1970.
Benkovac
61.
Dragan Milovanović
22. XI 1961.
Lajkovac
62.
Stevan Teodorović
16. IV 1966.
Beograd
63.
Radojica Terzić
30. VIII 1979.
Kragujevac
64.
Jovan Čeliković
19. XI 1956.
Vukovar
65.
Zoran Rebić
10. IV 1964.
Zemun
66.
Boroja Crepulja
18. IX 1955.
Šipovo
67.
Aleksandar Podobnik
6. VIII 1962.
Beograd
68.
Predrag Milačić
23. X 1969.
Zemun
69.
Dragoljub Stevanović
18. IX 1954.
Užice
70.
Boban Kovačević
17. V 1962.
Zemun
71.
Milovan Stepić
1.VI 1974.
Klina
72.
Zlatko Gavrić
2. I 1964.
Zemun
73.
Risto Cvijović
7. X 1970.
Priboj na Limu
74.
Miroslav Rakić
6. VII 1963.
Ivanovac
75.
Boris Urošević
4. IV 1960.
Beograd
76.
Elio Andrić
30. VII 1967.
Čukoreška Padina
77.
Adrian Dima
6. XII 1969.
Brašov
78.
Momčilo Gašić
24. X 1972.
Brčko
79.
Goran Mitrović
5. VIII 1965.
Bor
80.
Dragoslav Podobnik
5. III 1950.
Beograd
81.
Mile Savčić
26. XI 1973.
Jajce
82.
Anđelko Sladojević
2. IX 1968.
Okučani
83.
Miroslav Vranešević
10. V. 1970.
Sarajevo
84.
Vidan Maratović
25. VII 1970.
Brčko
85.
Dragan Mitić
28. II 1954.
Slankamen
86.
Joka Božić
12. II 1967.
Brčko
87.
Petar Lukić
3. II 1930.
Gračac
88.
Vladan Šoć
15. VII 1973.
Beograd
89.
Milan Nikolić
4. VIII 1974.
Brčko
90.
Dragan Golubović
15. VII 1969.
Berane
91.
Saša Vukojević
21. V 1965.
Brčko
92.
Zdravko Kaluđerović
21. V. 1969.
Beograd
93.
Zoran Čalić
18. VI 1966.
Beograd
94.
Uglješa Malbaša
23. V 1960.
Gornje Ceranje
95.
Goran Komazec
20. X 1968.
Žegar
96.
Borislav Pupovac
23. IV 1969.
Perušić
97.
Momčilo Ležaja
1.II 1970.
Gornji Karin
98.
Nikola Simić
7. IV 1957.
Knin
99.
Željko Džepina
30. IX 1964.
Golubić
100.
Vlado Menićanin
5. VIII 1970.
Kostajnica
101.
Neven Bogovac
10. X 1964.
Benkovac
102.
Zoran Zečević
6. VII 1963.
Benkovac
103.
Siniša Čalić
16. VI 1973.
Brgud
104.
Velimir Novaković
6. X 1965.
Benkovac
105.
Emil Bota
18. X 1972.
Benkovac
106.
Mladen Članak
10. IX 1968.
Zemunik
107.
Nikola Bajić
26. V 1971.
Srb
108.
Stevo Drača
16. VII 1956.
Buković
109.
Branko Lakić
6. II 1969.
Benkovac
110.
Mirjana Lakić (sada Vasić)
31. III 1964.
Gornji Karin
111.
Zorana Krulješ
22. VIII 1969.
Bjeljina
112.
Mira Stegnjaić (sada Šaponja)
22. VIII 1963.
Kula Atlagić
113.
Radmila Drača (sada Subotić)
13. VI 1970.
Gornji Karin
114.
Dragana Lacmanović
9. VI 1975.
Gornje Biljane
115.
Zdravko Lakić
12. X 1957.
Benkovac
116.
Nikola Cupać
27. III 1974.
Benkovac
117.
Stevan Tutuš
3. IX 1962.
Knin (Polača)
118.
Čedomir Šaponja
20. X 1964.
Kolarina
119.
Jovan Vujanić
10. I 1972.
Ervenik
120.
Andrejas Končarević
11. I 1973.
Ervenik
121.
Miljenko Žmirić
3. VI 1969.
Bjelina
122.
Dragomir Romanić
18. II 1972.
Ervenik
123.
Slaven Komazec
20. IV 1976.
Žegar
124.
Milena Drača
16. XI 1969.
Gornji Karin
125.
Slobodan Pupovac
26. X 1964.
Benkovac
126.
Dragan Ćupić
29. III 1971.
Gornja Jagodnja
127.
Kosa Veselinović (sada Jovičić)
19. VII 1974.
Zelengrad
128.
Milena Veselinović
22. IV 1973.
Zelengrad
129.
Jelena Novaković (sada Drača)
4. I 1966.
Gornji Karin
130.
Sofija Šušak
29. X 1952.
Smilčić
131.
Biserka Alavanja
2. IX 1966.
Gornji Karin
132.
Smilja Bogunović
12. III 1951.
Medviđa
133.
Radojka Opačić (sada Amidđić Opačić
21. X 1971.
Benkovac
134.
Grozda Miodrag
19. VIII 1973.
Benkovac
135.
Radojka Tojagić
20. X 1960.
Benkovac
136.
Željko Lakić
4. II 1966.
Benkovac
137.
Mirjana Alavanja (sada Vuković)
2. II 1972.
Bruška
138.
Momir Višić
28. X. 1941.
Gornji Karin
139.
Rosa Golić
23. VIII 1965.
Gornja Jagodnja
140.
Stanka Golić (sada Bijelić)
10. V 1965.
Gornja Jagodnja
141.
Stamena Drača
28. IV 1967.
Gornji Karin
142.
Zoran Drača
28. VII 1964.
Gornji Karin
143.
Đorđe Drača
10. I. 1966.
Benkovac
144.
Dalibor Rnjak
18. V. 1996.
Benkovac
145.
Veljko Rstić
8. I 1967.
Buković
146.
Savo Kresović
18. I 1947.
Benkovac
147.
Nataša Radić (sada Marjanović)
30. VI 1970.
Potkonje
148.
Vanja Uzelac
24. V 1979.
Gornji Karin
149.
Željko Cupać
25. X 1964.
Korlat
150.
Mladen Cupać
21. VIII 1968.
Benkovac
151.
Radovan Mrdalj
27. II 1969.
Prović
152.
Nikola Drča
6. I 1947.
Kašić
153.
Slobodan Košević
15. X 1972.
Buković
154.
Obrad Škorić
15. IX 1953.
Medviđa
155.
Stevan Jokić
1.IV 1950
Benkovac
156.
Tihomir Mraović
6. VIII 1958.
Pančevo
157.
Slavica Knežić (sada Udović)
21. II 1972.
Gornji Karin
158.
Živko Alavanja
20. III 1957.
Gornji Karin
159.
Nada Škorić
19. X 1963.
Medviđa
160.
Zdravko Jarić
17. X 1963.
Donji Tiskovac
161.
Robert Đilas
3. III 1975.
Srb
162.
Branislav Kušljić
2. III 1966.
Tenja
163.
Predrag Knežević
29. X 1966.
Knin
164.
Silvana Sekulić
24. X 1971.
Muškovci
165.
Marko Uzelac
4. III 1957.
Brgud
166.
Marko Popović
5. VII 1966.
Pakrac
167.
Davor Vitas
22. IX 1973.
Kolarina
168.
Siniša Vranešević
10. X 1974.
Kostajnica
169.
Jovo Šolaja
12. VII 1968.
Benkovac
170.
Rade Vujanić
2. I 1947.
Donji Karin
171.
Momčilo Cebara
12. VI 1955.
Donji Karin
172.
Krste Drča
2. VIII 1944.
Donji Karin
173.
Slavko Rajčević
1.IV 1937.
Benkovac
174.
Stanko Katarić
7. IV 1936.
Benkovac
175.
Đuro Pilja
24. I 1941.
Benkovac
176.
Rade Pršo
21. VII 1962.
Karin
177.
Milenko Katarić
1.V 1943.
Benkovac
178.
Mirko Lakić
27. X 1932.
Benkovac
179.
Nikola Vrcelj
11. I 1942.
Benkovac
180.
Đorđe Knežević
5. V 1973.
Korlat
181.
Zoran Radmanović
25. X 1961.
Gornje Biljane
182.
Milan Damjanović
24. IV 1948.
Srb
183.
Dušan Relić
8. II 1948.
Buković
184.
Željko Tintor
8. IV 1965.
Benkovac
185.
Zoran Berić
6. I 1974.
Kostajnica
186.
Dražen Komazec
5. VI 1976.
Žegar
187.
Arambašić Srđa
14. VIII 1974.
Beograd
188.
Dragan Kovačević
3. VII 1970.
Benkovac
189.
I naravno Dragan Vasiljković„Daniel Snedden – kapetan „DRAGAN“
Popis pripremili: A. B. C. & M.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.