[FOTO] Sedmero mrtvih u požaru na jugozapadu Francuske

14.02.2022. 15:17:00

Sedmero ljudi, među kojima dvoje djece, poginulo je u noći na ponedjeljak u požaru koji je izazvala eksplozija zasad nepoznata uzroka u gradu na jugozapadu Francuske.
Snažna eksplozija odjeknula je oko 1:30 ujutro u gradiću Saint-Laurent-de-la-Salanqueu, udaljenom petnaestak kilometara od Perpignana, izazvavši požar u dvokatnicama s obje strane ulice.

Spasioci su u jutarnjim satima pronaši petero mrtvih u ruševinama zgrada.

U podne je broj mrtvih, koji je još uvijek privremen, porastao na sedam, nakon što su otkrivena tijela dvoje djece, rekao je tužitelj Jean-David Cavaillé za AFP.

Lokalne vlasti su navele da je otvorena istraga kako bi se utvrdio uzrok eksplozije.

"Čula sam vrlo jaku eksploziju, a onda sam vidjela veliki plamen", rekla je Nadine Bret, 59, koja živi u blizini. "Tada smo čuli vrisak, eksplodirali su prozori s druge strane ulice, buknuo je požar..."

Stanovnici četvrti morali su biti evakuirani, rekle su lokalne vlasti.

"Naše misli su sa žrtvama i njihovim obiteljima. Angažirat ćemo se da im pomognemo koliko god možemo u ovim najtragičnijim okolnostima", priopćile su lokalne vlasti.

Izvor: Tportal

Izvorni autor: M. Šu/Hina/Foto: RAYMOND ROIG / AFP / Profimedia

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.