Hrvatska je olimpijske kvalifikacije otvorila porazom od Francuza

13.03.2021. 09:01:00

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Tokiju porazom od Francuske 26:30 (15:12).

Na startu turnira u Montpellieru, Hrvatska, koju je vodio novi izbornik Hrvoje Horvat, izgubila je od starog rivala.

Hrvatska je odigrala sjajnih 45 minuta, ali pokvarila je dojam u posljednjih 15 minuta kada su pali u igri. U prvom poluvremenu došli smo do četiri pogotka prednosti, u nastavku smo imali +5 u nastavku, ali domaćin je sve nadoknadio u posljednjoj četvrtini susreta preokrenuvši rezultat. Ivan Čupić bio je sjajan u hrvatskim redovima , postigavši ​​deset golova.

Kaubojima su sada ostale još dvije utakmice protiv Portugala i Tunisa u kojima će morati zatražiti vizu za Tokio.

Počelo je nervozno s obje strane, pa u prvih pet minuta nije bilo golova. Hrvatska je povela golom Domagoja Duvnjaka , a Francuska je u sedmoj minuti preko Dike Mem zabila za 1: 1 U prvih 20 minuta igralo se gol za gol, a onda je Hrvatska prvi put otišla na dva pogotka prednosti (9: 7). Minutu kasnije imali smo +3 (10: 7), a u 28. minuti imali smo najveća četiri pogotka razlike u prvom poluvremenu (14:10). Do kraja poluvremena Francuzi su uspjeli smanjiti na 12:15.

Dobro smo započeli i nastavili, s dva brza pogotka Hrvatska je povela 17:12. Francuska se vratila serijom 3: 0 za 17:15, no "Kauboji" su uzvratili s dva pogotka za prednost od 19:15. Uslijedila je nova francuska 'mini serija' na minus dva (20:18, 21:19). Francuzi su također imali kontru za samo gol zaostatka,sjajno obranio udarac Descata .

Nažalost, Francuska je u posljednjih 10 minuta izjednačila na ulazu (23:23), a minutu kasnije povela je s 24:23. Bilo je to prvo vodstvo Francuske od rane faze meča. Izjednačio nas je sjajni Ivan Čupić koji je odigrao jednu od najboljih predstava u hrvatskom dresu. Međutim, on to nije mogao sam.

Pet minuta prije kraja Francuzi trče na +2 (27:25), a tri i pol minute prije kraja na 28:25. Čupić je smanjio na -2, Štrlek je imao kontru za puni povratak, ali nije zabio. Na kraju je Francuska slavila s 30:26.

Francusku su do pobjede predvodili Dika Mem i Kentin Mahe sa po pet golova, dok je Timothey N'Guessanpostigao četiri gola. U hrvatskim redovima Čupić je bio sjajan s 10 golova, Ivan Martinović postigao je pet, Luka Cindrić tri, a Igor Karačić i Domagoj Duvnjak po dva gola.

U drugom susretu naše skupine nije bilo iznenađenja, Portugal je pobijedio Tunis sa 34:27. Portugal je do pobjede vodio Andre Gomes sa sedam golova, dok je još sedam igrača postiglo po tri gola. U Tunisu je najučinkovitiji bio Oussama Boughanmi s pet golova, dok su po četiri dodali Amine Bannour i Yousef Maaref .

Nakon prvog kola Portugal i Francuska vode s po dva boda. Utakmice 2. kola na rasporedu su u subotu, a sastaju se Hrvatska - Portugal i Francuska - Tunis. Prve dvije momčadi s turnira plasirat će se na Olimpijske igre u Tokiju.