Hrvatska pregazila Bahrein 32-20! Kauboje je do pobjede predvodio sjajni Štrlek s 11 pogodaka

16.01.2019. 19:17:22

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj nakon što je u susretu 4. kola B skupine pobijedila Bahrein sa 32-20 (19-9) upisavši i četvrtu pobjedu. Pitanje pobjednika bilo je poznato i prije ove utakmice, no 'kauboji' su to trebali potvrditi i na terenu. I nije bilo nikakvog iznenađenja. Izbornik Lino Červar iskoristio je ovu utakmicu kako bi odmorio glavne igrače, pa tako Marin Šego, Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić, Igor Karačić i Željko Musa nisu igrali niti minute, dok je Zlatko Horvat dobio 'mrvice'. Nakon što je propustio posljednje dvije utakmice Luka Cindrić je zaigrao u prvih 16 minuta. Bez previše potrošnje i s igračima iz drugog plana Hrvatska je već nakon prvog poluvremena imala 10 golova prednosti (19-9). Na početku drugog dijela hrvatska vrsta je otišla na +12 (22-10, 23-11), a potom se opustila i Bahrein je serijom 3-0 smanjio na 23-14. Lino Červar je odmah pozvao minutu odmora kako bi malo podigao tenzije i ritam igre, no Hrvatska u tom periodu nije postigla pogodak iz igre čak 10 minuta. Osam minuta prije kraja Bahrein je uspio smanjiti na manje od deset razlike (19-28), no Hrvatska je zaključila utakmicu serijom 4-1 za konačnih 32-20. Hrvatsku je do pobjede predvodio Manuel Štrlek s 11 golova, Ivan Vida i Damir Bičanić zabili su po pet golova, Jakov Vranković je zabio četiri gola, dok je Ivan Stevanović sakupio 13 obrana i postigao jedan gol. U suparničkim redovima najefikasniji bili Ahmed Jalal s pet golova, dok je Husain Al Sayyad dodao četiri gola. Bio je to naš drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatske vrste. Hrvatska i Bahrein su prvi put igrali na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru 9. travnja u Danskoj, a Hrvatska je slavila s 33-22. Hrvatska nakon četiri kola ima maksimalnih osam bodova, Španjolska je druga s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Europske prvake večeras očekuje ogled protiv Makedonije. Island je treći s četiri boda, koliko ima i Makedonija na četvrtoj poziciji. Posljednja dva mjesta drže Japan i Bahrein bez bodova. "Kaubojima" sada predstoji iznimno važan dvoboj protiv Španjolske u četvrtak u 20:30. Pobjedom bi osvojili prvo mjesto u skupini i u drugi krug natjecanja prenijeli četiri boda što bi nam otvorilo vrata polufinala. U slučaju poraza dalje nosimo dva boda, a u novoj skupini nas čekaju Francuska i Njemačka. UŽIVO:   KRAJ 60' 32-20 Bahrein postiže svoj posljednji pogodak na susretu. 59' 32-19 Vratar Stevanović se također upisao u strijelce. Sjajno! 58' 31-19 Zabio je Vida na prazan gol Bahreina. 58' 30-19 Još dvije i pol minute do kraja susreta. 56' 29-19 Ponovno Štrlek! 54' 28-19 Hrvatska je dobila isključenje. Dvije minute će na hlađenju biti Mandić. To je njegovo drugo isključenje večeras. 53' 28-18 Opet je deset razlike. 51' 28-17 Štrlek zabija svoj deseti pogodak večeras! 50' 26-17 Bahrein smanjuje prednost Hrvatske. 49' 26-15 Peti pogodak Damira Bičanića. 48' 25-15 Bahrein je zabio iz kontranapada. 46' 25-14 Štrlek! Ovog puta iz igre. 45' 24-14 Zabio je iz sedmerca sjajni Štrlek. Bahrein je dobio 2 minute isključenja. 44' Novo isključenje u našoj momčadi. Hrvatska je već deset minuta bez pogotka. 41' Hrvatska će igrati s igračem manje. Isključenje je dobio Mandić. 39' 23-14 Lino Červar zove time out. 37' 23-13 Bahrein je postigao dva pogotka u nizu. 35' 23-11 Mandić zabija iz sedmerca. 34' 22-10 Zabio je Vranković. 32' 21-9 Štrlek ima sjajnu večer. zabio je već šesti pogodak. 31' Počelo je drugo poluvrijeme, zabila je Hrvatska 20-9. POLUVRIJEME 29' 19-9 Deset pogodaka razlike. 27' 19-8 Novi pogodak Vide. 26' 17-8 Hrvatska odlazi na plus devet. 23' 16-7 Štrlek zabija novi pogodak iz kontranapada. 23' 15-7 Bičanić zabija nakon nebeskog skoka. 22' 14-7 Hrvatska održava sedam razlike prednosti. 22' Time out za Bahrein. 21' 13-6 Zabio je Štrlek 17' 12-5 Zabio je Vida. 15' 11-5 Zabio je Bičanić. 14' 10-4 Hrvatska nastavlja sa sjajnim nizom. 14' 9-4 Gol Krešimira Kozine, Hrvatska je na pet razlike. 13' 8-4 Vranković nas vraća na četiri razlike. 12' 7-4 Prekrasan pogodak zabio je Bahrein. 10' 7-3 Štrlek zabija s lijevog krila. 9' 6-3 Hrvatska je ponovno na tri razlike. 8' 5-3 Brzi pogodak reprezentacije Bahreina. 8' 5-2 Vida zabija iz kontranapada. 7' 4-2 U strijelce se upisuje i Vranković. 7' 3-2 Bahrein zabija s igračem manje. 5' 3-1 Zabio je Cindrić. Bahrein će sljedeće dvije minute imati igrača manje. 5' 2-1 Bahrein smanjuje vodstvo. 4' 2-0 Bičanić je prošao kroz obranu Bahreina. 1' Hrvatska vodi, rezultat je 1-0. 1' Utakmica je počela.  Prvi napad ima Bahrein.