Vijesti

NAKON ŠTO JE UHIĆEN I PUŠTEN, ‘FANTOMA S TREŠNJEVKE’ OPET UHITILI: Pratio, uhodio, zalazio u dvorišta i virio kroz prozore

Podijeli:
NAKON ŠTO JE UHIĆEN I PUŠTEN, ‘FANTOMA S TREŠNJEVKE’ OPET UHITILI: Pratio, uhodio, zalazio u dvorišta i virio kroz prozore

Takozvani ‘fantom s Trešnjevke’, 41-godišnji Darko K., ponovno je uhićen.

Naime, riječ je o čovjeku koji je osumnjičen da je gotovo dvije godine učestalo uhodio 24-godišnju djevojku te vrebao druge stanare kroz prozore obiteljskih kuća na Trešnjevci. Zbog toga je osumnjičen za nametljivo ponašanje.

Policija ga je prošlog ponedjeljka konačno uhitila, no odlukom suca istrage Županijskog suda u Zagrebu već sljedećeg je dana pušten da se brani sa slobode. 

Pratio i uhodio djevojku

Tužiteljstvo se na to žalilo i prije dva dana izvanraspravno vijeće zagrebačkog suda ipak mu određuje istražni zatvor. Na osnovu toga sada je ponovo lišen slobode.

Zagrebačka policija je ranije izvijestila kako sumnja na to da je Darko K. od početka travnja do polovine srpnja 2020. ustrajno, u više navrata, pratio te uhodio 24-godišnjakinju pokušavajući s njom uspostaviti kontakt, što je ona nedvojbeno odbijala.

Darko K. ju je dočekivao i ispred posla te se biciklom vozio pored nje sve do kuće, što je kod djevojke izazivalo tjeskobu i strah za vlastitu sigurnost.

Zalazio u dvorišta i drugih kuća

Osumnjičeni je i u ovoj godini, točnije od sredine ožujka pa sve do uhićenja, nastavio s gotovo identičnim protupravnim ponašanjem nastavljajući izazivati strah oštećene, kazali su u policiji.

Kriminalističkim istraživanjem policija je utvrdila da je trešnjevački Fantom zalazio u dvorišta i drugih obiteljskih kuća te gledao kroz prozore, ali time nije ispunio obilježja kaznenog djela i prekršaja.

Izvor:Dnevno.hr

Autor: L.B/Foto: MUP

#Fantom s Trešnjevke #pratio #uhodio #ponovio djelo

Povezani članci