Otvorena utakmica: Mandžukić konačno u formi, Hrvatska u Skadru protiv Kosova vodi 2-0!

06.10.2016. 21:21:24

Hrvatska nogometna reprezentacija povela je u ranoj fazi utakmice protiv domaćina Kosova pogotkom Marija Mandžukića u 6 i u 24 minuti.  Zbog činjenice da stadioni na Kosovu zasad ne ispunjavaju kriterije Uefe utakmica se igra u susjednoj Albaniji, gradiću Skadru. U sjajnoj atmosferi pred oko 17 000 gledatelja Hrvatska je odmah na početku napravila pritisak i posve zasluženo povela pogotkom igrača koji je nakon dugo vremena zabio za Vatrene u službenoj utakmici. Gol je pao u 6. minuti utakmice kada je Brozović odigrao dobro za Kramarića, napadač Hoffenheima proigrao Mandžukića koji izašap sam na domaćeg vratara Ujkanija i rutinirano pogadio  za vodstvo. Nakon manje od 20. minuta Mandžukić ponovno zabija vodstvo od 2-0. Nažalost, nakon pogotka Kosovo se probudilo i krenulo s akcijama koje su mogle i drugačije završiti.  Tako je domaćin propustio i jednu stopostotnu prigodu. Igra se vrlo otvoreno. Početni sastavi: Kosovo (4-2-3-1): Ujkani – Perdedaj, Pnishi, Pepa, Paqarada – Kryeziu, V. Berisha – Rashica, Zeneli, B. Berisha – Celina. Hrvatska (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Vida, Ćorluka, Pivarić – Badelj, Kovačić – Brozović, Kramarić, Perišić – Mandžukić.