Vijesti
PROSVJED U BUENOS AIRESU: ZANIMA NAS TKO I KAKO UPRAVLJA LIJEPOM NAŠOM
Podijeli:

Jućer 14.2.2016 pod vručim ljetnim suncem, Hrvati u Buenos Airesu prosvjedovali su protiv potpredsjednice Hrvatskog Sabora i bivše ministrice vanjskih poslova RH, Vesne Pusić.
Mirko Hasenay, predsjednik Hrvatskog Domobrana, pročitao je odluku Upravnog odbora Medjudruštvenog Odbora u kojoj de proziva Vesnu Pusić persona non grata za Hrvate u Argentini, te mnoge pozdrave Hrvata iz Venezuele, Perua, Brazila, Njemačke, Australije, Hrvatske – posebno branitelja – i deklaraciju potpore Hrvatskog Svjetskog Kongresa i Hrvata iz Paragvaja. Takodjer je pozdravio goste, posebno gospodina Kazimira Kovačića – preživjelog svjedoka Križnog Puta -, gospodina Juana Safarriana, predstavnik Armenske zajednice i predsjednik svih useljeničkih zajednica u Argentini i tajnicu iste, gospodju Mariju Agarie, predstavnicu Japanske zajednice.
Nakon ovoga uvoda, prof. Tomislav Frković, predsjednik Hrvatske Zadruge, pročitao je deklaraciju Medjudruštvenog Odbora u kojoj se traži primjena Rezolucije 1481 Europskog Vijeća radi izjava potpredsjednice Hrvatskog Sabora, Vesne Pusić, a takodjer i zahtjev da se povuće njezina kandidatura za tajnicu UNa. Kompletni tekst u privitku.
Zbor Hrvatskih Katoličkih Studenata zapijevao je pjesmu “Bože čuvaj Hrvatsku” te su se onda svi prisutni uputili na ulicu, te u povorci prosvjedovali sa plakatima na hrvatskom i španjolskom jeziku.
Mnoštvo Hrvata i potomaka Hrvata u Argentini su se mirno razišli, te im je ostao osjećaj da su bar nešto ućinili da dobro svog naroda s porukom da im nije svejedno tko i kako vlada Domovinom Hrvatskom. (MO)





