STRIC NAPADAČA BIO JE VUKOVARSKI HEROJ: Po tom poznatom HOS-ovcu nazvan je jedan sportski park

Nakon prvih vijesti o pucnjavi na zagrebačkom Trgu sv. Marka neformalno se pročulo kako je napadač i samoubojica iz “braniteljske obitelji”, što se ispostavilo točnim.
S obzirom na to da se o motivima 22-godišnjaka iz Kutine zasad samo nagađa, pri čemu se kao jedan od mogućih razloga navodi i ljubomora, informacije o “braniteljskoj obitelji” posve su nepotrebne jer ta činjenica, po svemu sudeći, sa zločinom koji se dogodio – nema nikakve veze.
Nećak poznatog heroja Vukovara
Neovisno o svemu, kutinski branitelji za naš su portal potvrdili kako je mladi napadač nećak Zdravka Bezuka, dragovoljca HOS-a koji je sa svojom postrojbom pokazao veliku odvažnost u obrani vukovarskog Sajmišta.
Zdravko Bezuk bio je ranjen 9. studenoga 1991. na “Drvenoj pijaci”, i to od granate koja je pala u njegovoj neposrednoj blizini.
Zbog teških ozljeda prebačen je u bolnicu u kojoj mu je amputirana noga, no nažalost, idućeg je dana preminuo.
Po Zdravku Bezuku, poginulom heroju HOS-a i bivšem igraču NK Dinamo iz Kutine, ime je dobio i sportski park.



