Zarobljeni ruski potpukovnik priznaje zločine u jezivom videu: Otkriven identitet i motivacija

05.06.2023. 12:26:00

Društvenim mrežama se širi video zarobljenog ruskog potpukovnika. Priznaje svoje zločine. Zarobili su ga plaćenici grupe Wagner.

Plaćenici grupe Wagner zarobili su potpukovnika ruske vojske. U jezivom videu, pretučeni potpukovnik, priznaje svoje zločine protiv plaćenika Jevgenija Prigožina, prenosi Dnevnik.hr.

Priznaje da je riječ o potpukovniku i zapovjedniku 72. brigade koji u snimku govori da je počeo pucati na jedno vozilo Wagnera dok je, navodno, bio pijan. Lokalni mediji pišu da se radi o Romanu Venevitinu.

Kaže da je to učinio zbog osobnog animoziteta. "Ima li mjesta animozitetu u ratu?", pita ga glas s druge strane kamere. "Nema", odgovorio je Venevitin. Na pitanje da opiše svoje postupke, zarobljeni ruski potpukovnik samo odgovara riječju "kriv".

Snimku je podijelio ukrajinski aktivist Igor Suško koji je napisao: "Tinja žar građanskog rata u Rusiji!"

Izvor: Dnevnik.hr/PDN/Foto:screenshot/Twitter

Izvorni autor: PDN/Dnevnik.hr/S. Ke.

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.