Vijesti

ZNATE LI ZA ‘ALEJU OSLOBODITELJA’ U VUKOVARU? Riječ je o skrivenom groblju poginulih srpskih vojnika

Podijeli:
ZNATE LI ZA ‘ALEJU OSLOBODITELJA’ U VUKOVARU? Riječ je o skrivenom groblju poginulih srpskih vojnika

Srbijanci se bune protiv spomen-ploče u Jasenovcu, kao što će se žaliti na sve sljedeće ploče postavljene od HOS-a, a jako rado zaboravljaju da su Hrvati branili svoju domovinu a Srbijanci su ti, koji su ubijali i rastjerivali Hrvate na Hrvatskom teritoriju!

Zaboravljaju svoje zločine okrivljujući nas izmišljenim i lažiranim povijesnim podatcima i još nas uvijek prozivaju za `nesnošljivost` u Jasenovcu iako su upravo oni počinili najveće zločine nakon 2.svj.rata, isto kao što rade i u Vukovaru, gdje su upravo oni poubijali nedužne Hrvate a sada veličaju svoje zločince mimo svih ljudskih normi, i ne zaboravimo da su se srbijanski političari borili da se prestane obilježavati Dan sjećanja na Vukovar.

Najporaznija od svega je činjenica da spomen na agresiju odaju pradstavnici stranke (SDSS), zajednice (ZVO), te funkcije (zamjenik gradonačelnika grada Vukovara) koji se financiraju iz gradskog (vukovarskog) i državnog proračuna RH, i to baš grada i države kojeg su nemilo i s mržnjom rušili, a narod mučili, ubijali i protjerivali U Vukovaru, samo 400-tinjak metara od centra grada, sada skriveno od očiju javnosti obnovljenim kućama, nalazi se tzv. “Aleja osloboditelja”, tj. srpsko vojničko groblje. Naime, na privatnim parcelama, uz staro pravoslavno groblje niknulo je spomenuto groblje sa ne više od dvadeset grobišta što je s obzirom na broj stradalih srpskih vojnika tijekom bitke za Vukovar smiješna brojka. Po povratku Vukovaraca, nakon mirne reintegracije, groblje je, s obzirom na oblik spomenika u obliku šajkača, često bilo meta skrnavljenja pa su se predstavnici srpske nacionalne manjine dosjetili postaviti kvadratne spomenike koje više nitko nije dirao.
Srbijanci odaju `počast´ svojim zločincima, fašistima, četnicima usred Vukovara, mjesta njihovog orgijanja!
Spomenuto groblje više nije bilo predmet ikakve rasprave ni u političkim, a niti kakvim drugim krugovima tim više jer je obnova skrila sramni i bespravni objekt. Zanimljivo je da predstavnici srpske nacionalne manjine ne sudjeluju u koloni sjećanja, a ujedno, na isti dan, Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, održavaju parastos i polažu vijence na spomenutom groblju. Samo po sebi to možda ne bi bilo čudno da u tim grobovima već duže vrijeme nema ničijih ostataka, te da svi čiji se spomenici tu nalaze nisu poginuli u bitci za Vukovar nego u raznim područjima bivše SFRJ. Najporaznija od svega je činjenica da spomen na agresiju odaju predstavnici stranke (SDSS), zajednice (ZVO), te funkcije (zamjenik gradonačelnika grada Vukovara) koji se financiraju iz gradskog (vukovarskog) i državnog proračuna RH, i to baš grada i države kojeg su nemilo i sa mržnom rušili, a narod mučili, ubijali i protjerivali. Spomenik bi, svakako, trebalo premjestiti negdje dalje jer po ustaljenim, civilizacijskim normama, podrazumijeva se da na mjestu neke bitke postoje vojnička groblja poginulih obje strane ili pak po nacijama ako je bio slučaj da je više nacija uključeno u djelovanje za neku od strana… No ovdje i samo postojanje istog na ovom mjestu krši Zakone i Ustav RH jer se nalazi na PRIVATNOM vlasništvu ljudi od kojih neki ovdje i žive.
#Vukovar #Aleja osloboditelja #srpsko vojničko groblje

Povezani članci