Brojni Bjelovarčani posljednjih se dana pitaju što se događa na području Barutane, s obzirom na pucnjeve i eksplozije koje su uznemirile građane. Ipak, razloga za zabrinutost nema, piše klikni.hr.
Naime, ne radi se o vojnim aktivnostima, već o snimanju igranih scena za dokumentarni film u produkciji tvrtke Alfa d.o.o., koji će rasvijetliti dio novije hrvatske povijesti.
Film se snima za Hrvatsku radioteleviziju, a scenarij potpisuje Miljenko Manjkas, autor poznatih dokumentarno-igranih serijala poput Jugoslavenske tajne službe, Rat prije rata i Predsjednik. Redatelj projekta je Kristijan Milić, višestruko nagrađivani autor filmova Živi i mrtvi i Broj 55, ovjenčanih priznanjima na Pulskom filmskom festivalu.
Snimanje na području Barutane i Bjelovara potrajat će još nekoliko dana, nakon čega projekt ulazi u završnu fazu postprodukcije.
U međuvremenu, uživajte u ekskluzivnoj foto i video galeriji, a više detalja donosimo narednih dana.
Fotogalerija:
Više detalja donosimo sutra.













Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.