EURO 2020: RASPORED Hrvatske, grupe i točne satnice svih utakmica Europskog prvenstva

11.06.2021. 12:41:00

Hrvatska reprezentacija nastupa u lipnju 2021. godine na Europskom prvenstvu 2020 u skupini D.

U lipnju 2021. počinje prošle godine odgođeni Euro 2020., kako mu je službeno ime, a trajat će točno mjesec dana. Otvara se utakmicom 11. lipnja u Rimu, gdje se sastaju Turska i Italija.

U osminu finala Europskog prvenstva plasirat će se prve dvije reprezentacije iz svake grupe te još četiri najbolje trećeplasirane momčadi.

Hrvatska nogometna reprezentacija u natjecanje u grupi D započinje na kultnom Wembleyju protiv jednog od domaćina. Utakmica Engleska - Hrvatska na rasporedu je u nedjelju 13. lipnja u 15 sati.

U petak 18. lipnja Hrvatska igra u Glasgowu protiv Češke od 18 sati, dok posljednju utakmicu u skupini D Vatreni igraju protiv Škotske 22. lipnja također u Glasgowu od 21 sat.

Što Hrvatsku čeka ako prođe dalje:

Prvi iz skupine D ide na drugoga iz skupine F (Njemačka, Portugal, Francuska...)

Drugi iz skupine D ide na drugoga iz skupine E (Španjolska, Poljska, Švedska...).

Treći iz skupine D (ako bude među najbolja četiri treća) ide na nekog pobjednika skupina B, C, ili E.

 

GRUPE EURO 2020.

GRUPA A 

1. kolo - 11. lipnja 
21:00 Turska - Italija (Rim)

12. lipnja 
15:00 Wales - Švicarska 

2. kolo - 16. lipnja:
18:00 Turska - Wales (Baku)

21:00 Italija - Švicarska (Rim)

3. kolo - 20. lipnja:
18:00 Švicarska - Turska (Baku)

18:00 Italija - Wales (Rim)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

GRUPA B 

1. kolo - 12. lipnja:
18:00 Danska - Finska (Kopenhagen)

21:00 Belgija - Rusija (St Petersburg)

2. kolo - 16. lipnja:
15:00 Finska - Rusija (St Petersburg)

17. lipnja:
18:00 Danska - Belgija (Kopenhagen)

3. kolo - 21. lipnja:
21:00 Rusija - Danska (Kopenhagen)

21:00 Finska - Belgija (St Petersburg)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

GRUPA C 

1. kolo - 13. lipnja:

18:00 Austrija - Sjeverna Makedonija

21:00 Nizozemska - Ukrajina (Amsterdam)
 

2. kolo - 17. lipnja:

15:00 Ukrajina - Sjeverna Makedonija (Bukurešt)

21:00 Nizozemska - Austrija (Amsterdam)

3. kolo - 21. lipnja:

18:00 Sjeverna Makedonija - Nizozemska (Amsterdam)

18:00 Ukrajina - Austria (Bukurešt)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

GRUPA D

1. kolo - 13. lipnja:

 15:00 Engleska - HRVATSKA (London)

14. lipnja:

15:00 Škotska - Češka (Glasgow)

2. kolo - 18. lipnja:

18:00 HRVATSKA - Češka (Glasgow)

21:00 Engleska - Škotska (London)

3. kolo - 22. lipnja:

21:00 HRVATSKA - Škotska (Glasgow)

21:00 Češka - Engleska (London)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

GRUPA E 

1. kolo - 14. lipnja:

18:00 Poljska - Slovačka (St. Petersburg)

21:00 Španjolska - Švedska (Sevilla)

2. kolo - 18. lipnja

15:00 Švedska - Slovačka (St. Petersburg)

19. lipnja:

21:00 Španjolska - Poljska (Sevilla)

3. kolo - 23. lipnja:

18:00 Slovačka - Španjolska (Sevilla)

18:00 Švedska - Poljska (St. Petersburg)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

GRUPA F 

1. kolo - 15. lipnja:

18:00 Mađarska - Portugal (Budimpešta)

21:00 Francuska - Njemačka (Munchen)

2. kolo - 19. lipnja:

15:00 Mađarska - Francuska (Budimpešta)

18:00 Portugal - Njemačka (Munchen)

3. kolo - 23. lipnja:

21:00 Portugal - Francuska (Budimpešta)

21:00 Njemačka - Mađarska (Munchen)

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

OSMINA FINALA

26. lipnja (Amsterdam), 18:00 A2 - B2

26. lipnja (London), 21:00 A1 - C2

27. lipnja (Budimpešta), 18:00 C1 - 3 D/E/F

27. lipnja (Sevilla), 21:00 B1 - 3 A/D/E/F

28. lipnja (Kopenhagen), 18:00 D2 - E2

28. lipnja (Bukurešt), 21:00 F1 - 3 A/B/C

29. lipnja (London), 18:00 D1 - F2

29. lipnja (Glasgow), 21:00 E1 - 3 A/B/C/D
 

ČETVRTFINALE

2. srpnja (St Peterburg), 18:00 (F1 - 3 A/B/C) - (D2 - E2)

2. srpnja - (Munchen), 21:00 (B1 - 3 A/D/E/F) - (A1 - C2)

3. srpnja (Baku), 18:00 (C1 - 3 D/E/F) - (A2 - B2)

3. srpnja (Rim), 21:00 (E1 - 3 A/B/C/D) - (D1 - F2)

POLUFINALE

6. srpnja (London), 21:00

7. srpnja (London), 21:00

FINALE

11. srpnja (London), 21:00

Izvor: gol.hr/Foto: Afp

Izvorni autor: gol.hr

Autor: