EURO 2024. Remi Danske i Engleske, kaos u grupi C – svi još mogu do drugog kruga Eura!

20.06.2024. 20:41:00

U utakmici 2. kola C skupine EURA u Frankfurtu su nogometaši Danske i Engleske odigrali 1-1 (1-1).

Englesku je u vodstvo doveo Harry Kane u 18. minuti, dok je za Dance izjednačio Morten Hjulmand u 34. minuti.

Englezi i Danci su borbenošću doslovce preorali kišom natopljen travnjak u Frankfurtu, a njihov dvoboj je završio podjelom bodova. Treći remi u četiri utakmice ove skupine ostavio je sve momčadi s jednakim šansama za prolaz. Englezi su ipak zadovoljniji jer vode u skupini s četiri boda, dok su Danci svojim trudom zaslužili neporaz. Njihova izdržljivost i trka impresionirali su gledatelje, a utakmica će ostati upamćena po velikom broju udaraca izvan šesnaesterca, od kojih je Hjulmandov bio jedini uspješan.

Engleski izbornik Gareth Southgate zadržao je nepromijenjenu postavu protiv Danske, prvi put u 16 utakmica da je izveo istu momčad u uzastopnim susretima.

U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika, a oba su gola pala nakon velikih pogrešaka. Prvo je u 18. minuti Kyle Walker oduzeo loptu neopreznom Victoru Kristiansenu, ubacio je u kazneni prostor, gdje se nakon niza odbijanja idealno našla ispred Kanea, koji je zakucao u mrežu. Danci su izjednačili u 34. minuti kada je Kane neobjašnjivo poslao loptu ravno Dancima, a Morten Hjulmand je s 28 metara neobranjivo pogodio desni kut engleskih vrata.

Uz golove, u prvom dijelu je dvaput pucao Danac Marc Hojbjerg, dok je Phil Foden pokušao tri puta za Englesku.

Najaktivniji igrač Engleske, Foden, u 56. minuti je s 25 metara pogodio desnu vratnicu, dok je Hojbjerg opet pokušao izdaleka, ali je Pickford bio spreman. U 71. minuti Jude Bellingham je uputio precizan pas prema novoušlom Olieu Watkinsu, čiji udarac brani Kasper Schmeichel.

U 85. minuti Hojbjerg je po peti put pokušao udarcem izvan šesnaesterca, ali je lopta otišla tik pored vratnice.

U posljednjem kolu sastaju se Danska i Srbija te Slovenija i Engleska.

Izvor: PDN/Foto:AP Photo/Themba Hadebe

Izvorni autor: Krešimir Cestar

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.