EURO 2024 Southgate i ekipa traže drugo finale Eura zaredom, mogu li im Oranje zaprijetiti?

10.07.2024. 16:50:00

Večeras od 21 sat igra se drugo polufinale Eura u Njemačkoj.

U Dortmundu se sastaju Nizozemska i Engleska, a glavni sudac bit će Felix Zwayer. Engleska je u osmini finala pobijedila Slovačku s 2:1 nakon produžetaka, uz spektakularne škarice Judea Bellinghama u 95. minuti i pobjednički gol Harryja Kanea na početku produžetaka. Unatoč neuvjerljivoj igri, momčad Garetha Southgatea zadržala je nadu za trofej. U četvrtfinalu su prošli Švicarsku boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je utakmica završila 1:1 nakon 120 minuta. Englezi su sada na korak od novog finala Eura.

S druge strane, Nizozemci su završili treći u skupini, ali su imali sreće sa ždrijebom. Nakon početnih poteškoća protiv Rumunjske, Cody Gakpo je majstorskim potezom otvorio put do konačne pobjede 3:0. U četvrtfinalu su se suočili s Turskom. Iako su Turci poveli s 1:0 na poluvremenu, Nizozemci su preokrenuli rezultat u drugom dijelu i osigurali polufinale protiv Engleske.

Tko će izboriti finale protiv Španjolske u Berlinu, tek ćemo vidjeti. Nadamo se još jednoj uzbudljivoj utakmici, kao i jučerašnjoj.

Izvor: PDN/Foto:Guliver

Izvorni autor: Krešimir Cestar