Sve do sat vremena prije dvoboja, koji počinje u 16 sati u dvorani Alpitour, Martić je dvojio oko drugog igrača za pojedinačne susrete između Goje i Nine Serdarušića

Izbornik hrvatske muške teniske reprezentacije Vedran Martić odlučio je u dvoboju 1. kola skupine D na završnici Davis Cupa u Torinu protiv Australije uz Marina Čilića te par Nikolu Mektića i Matu Pavića u sastav uvrstiti još i Bornu Goju.

Sve do sat vremena prije dvoboja, koji počinje u 16 sati u dvorani Alpitour, Martić je dvojio oko drugog igrača za pojedinačne susrete između Goje i Nine Serdarušića, a na kraju se odlučio za 23-godišnjeg Splićanina iako je on za 34 pozicije slabije plasiran na ATP ljestvici od godinu dana starijeg Zagrepčanina.

Gojo, trenutačno 276. igrač svijeta, u prvom dvoboju meča za suparnika ima 22-godišnjeg Alekseja Popirina, 61. igrača svijeta.

Uslijedit će susret prvih igrača ovih reprezentacija, Marina Čilića (ATP-30.) i Alexa de Minaura (ATP-34.), dok će u dvoboju parova Hrvatsku predstavljati najbolji par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić.

UŽIVO: Borna Gojo - Aleksej Popirin 7-6(5), *6-5

Iako je na ATP ljestvici više od 200 mjesta ispod Australca, Borna se dobro nosio s protivnikom u prvom setu i spasio čak pet break lopti protivnika kod 1-1 i 2-2. Set je otišao u tie-break, a Hrvat je tamo odjurio na 6-3 i iskoristio treću set-loptu za vodstvo Hrvatske.

U drugom setu nije bilo prilika za break sve do rezultata 5-5, kad je Borna napao Popirina i iskoristio jedinu šansu za break.

Izvor: 24sata/Foto:GUGLIELMO MANGIAPANE

Izvorni autor: HINA/24sata/Josip Tolić