HAMASOV DUŽNOSNIK "Svijet je shvatio da palestinski narod zaslužuje život, pravo na samoodređenje i svoju državu na okupiranom teritoriju"

09.10.2025. 20:05:00

Visoki dužnosnik Hamasa pozvao je na jedinstven palestinski stav kako bi se „ostvarila slobodna i pravedna palestinska država“.

Hussam Badran, šef Ureda za nacionalne odnose Hamasa i član njegovog političkog biroa, izjavio je da je „svijet shvatio da palestinski narod zaslužuje život, pravo na samoodređenje i uspostavu svoje države na okupiranom teritoriju“, prenosi Al Jazeera.

Naglasio je nužnost jedinstvenog palestinskog stava.

„Konačni odgovor koji smo predstavili [za postizanje dogovora o Gazi] bio je plod tih opsežnih konsultacija, a rad se nastavio u istom duhu tokom pregovora u Šarm el-Šeiku, uz praćenje svih komunikacija i sastanaka sa svim palestinskim nacionalnim frakcijama kako bi se osigurao jedinstven stav koji odražava palestinske nacionalne interese i u potpunosti ostvaruje interese palestinskog naroda“, rekao je Badran.

Dodao je: „Ono što je danas postignuto, kao i ono što se može postići u budućnosti, rezultat je postojanosti našeg naroda u Gazi, žrtava otpora i boraca, te napora svih Palestinaca. To održava nadu živom da ćemo vlastitim rukama oblikovati svoju budućnost i ostvariti slobodnu i pravednu palestinsku državu na cijelom našem okupiranom teritoriju.“

Izvor: n1/Foto: REUTERS/Mahmoud Issa/TPX IMAGES OF THE DAY

Izvorni autor: N1 Info

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.