Hrvatska do pobjede u totalnoj drami: Rukometaši gubili i 6 razlike

27.07.2024. 16:03:00

Hrvatska rukometna reprezentacija u ogromnoj je drami pobijedila Japan 30:29 na početku Olimpijskih igara. Gubili su rukometaši i 6 razlika, ali uslijedio je preokret pred premijerom Plenkovićem kojem u jednom trenutku nije bilo lako sve gledati…

U susretu 1. kola A skupine Olimpijskog turnira u Parizu reprezentacija Hrvatske je u Paris Expo Porte de Versaillesu pobijedila Japan sa 30-29 golom Ivana Martinovića sa zvukom sirene.

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Olimpijske igre u Parizu teško izborenom pobjedom protiv Japana. Hrvatska je sredinom drugog dijela gubila sa šest razlika, no u završnici je uspjela izboriti pobjedu, a pobjednički gol zabio je Ivan Martinović u posljednjim sekundama susreta.

Velika drama

Hrvatsku su do pobjede vodili Mario Šoštarić sa šest golova, te Lovro Mihić sa četiri gola, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Kosuke Yasuhira sa 10 golova.

U prvom susretu iz naše skupine Španjolska je pobijedila Sloveniju sa 25-22, a kasnije se još sastaju Švedska i Njemačka. U susretu 2. kola odabranike hrvatskog izbornika Dagura Sigurdssona za dva dana očekuje susret protiv Slovenije.

Hrvatska reprezentacija je do sada osvojila dva olimpijska zlata (1996., 2004.) i jednu broncu (2012.), dok Japan na olimpijskim igrama nikada nije bio bolji od devetog mjesta.

HRVATSKA – JAPAN 30:29

HRVATSKA: Kuzmanović, Mihić, Šoštarić, Načinović, Srna, Cindrić, Martinović, Mandić, Grahovac, Šipić, Lučin, Šarac, Duvnjak, Klarica

JAPAN: Nakamura, Sugioka, Motoki, Yoshida, Baig, Yasuhira, Tokuda, Okamoto, Sakurai, Tamakawa, Takano, Yoshino, Fujisaka, Watanabe

KRAJ

59 – Hrvatska opet vodi, 29:28!

57′ – Nažalost, Yoshida koristi našu grešku u napadu i pogađa prazan gol za novo izjednačenje. Strašna drama u Parizu… Novi time-out Hrvatske.

53′ – Yasuhira iz sedmerca zabija svoj čak deseti gol na utakmici.

51′ – Ovo sad sve bolje izgleda… Martinović daje za Šoštarića na krilo i Hrvatska napokon ponovno vodi! Zadnje vodstvo bilo je 9:8 u tri minute.

50′ – Cindrić je dao na krilo za Mihića koji ovo ne propušta… Evo izjednačenja!

45′ – Sad već ovo bolje izgleda… Duvnjak je jednim prodorom izborio sedmerca koji je realizirao Martinović. Evo nas na minus tri! Plenkoviću, premijeru, teško je ovo gledati, i on je u dvorani…

44′ – Nevjerojatno što sve danas brani japanski vratar Okamoto! Skinuo je čisti Šipićev zicer… Ali srećom Mihić u drugoj akciji vraća na minus pet.

38′ – Motoki zabija s krila za čak plus šest. Ovo je najveća prednost Japanca na utakmici.

37′ – Dvije minute dobio je Lovro Mihić zbog pogreške prilikom izmjene! Računa se to kao tehnička pogreška… A nakon njega Šoštarić ne uspijeva realizirati sedmerac. Nastavlja se agonija iz prvoga dijela.

36′ – Izvozali su nas Japanci i zabili za novi minus pet.

33′ – Kuzmanović je istrčao daleko od svoga gola i praktički kod centra presjekao jednu kontru… Takva nam energija treba!

32′ – Lučin zabija na startu drugoga dijela. Mijenjamo obranu, igrat ćemo 5-1 s isturenim Duvnjakom.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme

17:54′ Igrač više za naše

17:20′ Japan izjednačio opet smo izgubili loptu u napadu i kontru realiziraju Japanci

16:46′ Faul u napadu Japana

15:57′ Obranili smo napada pa prodali loptu i Japan ponovno izjednačava, naravno Yasuhira

15:12′ Okamoto obranio Šipiću

13:30′ Sedmerac za Japan, Ysuhira nas čini nervoznim, no promašio je sedmerac, prilika za plus dva

0:00′ Počela je prva utakmica naših rukometaša na Olimpijskim igrama

Nakon što smo propustili Olimpijske igre u Tokyju, hrvatska rukometna reprezentacija uspješno se plasirala na Igre u Parizu, gdje u subotu od 14 sati, natjecanje otvaramo protiv nama neugodnog Japana.

Momčad iz Zemlje izlazećeg sunca skoro nas je pobijedila na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, kada nas je poraza spasio Čupić golom iz sedmerca u zadnjoj minuti, a završilo je neodlučeno 29:29.

Japan je tada vodio naš sadašnji izbornik Dagur Sigurdsson, koji sigurno dobro poznaje bivše igrače, no sigurno je i vrlo svjestan kako Japanci znaju kako zagorčati život Hrvatskoj na otvaranju turnira na Olimpijskim igrama.

Možemo pobijediti

“Ne možemo ih pretrčati, ali imamo puno stvari koje oni nemaju te sam uvjeren da imamo bolju momčad one koju ima Japan. Zadnji put u Tokiju pobijedili su i Portugal”, rekao je Sigurdsson prije utakmice i dodao:

“Jaka momčad, ali nemaju iskustva kao što ga imamo ni toliko iskusne igrače. Vjerojatno mogu trčati više od nas, ali mislim da možemo s ovom momčadi pobijediti Japan”, uvjeren je naš novi izbornik.

Japanci imaju svoje adute, a jedan od najvećih je Shuichi Yoshida koji igra u francuskom Nantesu, a tu je i Yuki Baig, njihova najveća nada. Utakmicu između Hrvatske i Japana možete pratiti u prijenosu na HRT2 od 14 sati, isto kao i na našem portalu u tekstualnom obliku.

Izvor: Dnevno.hr

Izvorni autor: GIŠ/Foto: snimka zaslona/YouTube