HT PRVA LIGA Kakva drama u Gorici; Rijeka do 73. minute vodila 4:0, a onda u zadnjim sekundama panično čuvala gol prednosti

04.04.2021. 10:40:00

U posljednjoj utakmici 27. kola HT Prve lige, ujedno i derbiju kola, Gorica je dočekala Rijeku. U izuzetno zanimljivoj utakmici gledali smo pravu dramu, jer Rijeka do 73. minute vodila 4:0. Međutim, Gorica je do 85. minute zabila tri gola i prijetila da će stići i do epskog preokreta

Rijeka je povela sa 4:0 golovima Andrijaševića (11), Drmića (13), Murića (50) i Čerina (64) da bi poraz Gorice ublažili Mitrović (73), Mudrinski (83) i Lončar (85-ag).

Gosti su vrlo rano stvorili lijepu prednost od 2:0, a u oba slučaja asistent je bio Murić. Prvo je u 11. minuti lijepo poslao loptu u prazan prostor iza obrane Gorice gdje je utrčao Andrijašević koji je potom rutinirano svladao Banića. Samo dvije minute potom Murić je dobio loptu na desnom krilu te poslao ubačaj u peterac gdje je u skoku najviši bio Drmić, strijelac za vodstvo Rijeke od 2:0.

Početkom nastavka Murić se upisao i u strijelce, u 50. minuti proigrao ga je Menalo, uslijedio je udarac sa 12-13 metara koji je na putu prema golu pogodio Jovičića i postao neuhvatljiv za Banića. Najljepši pogodak na susretu postigao je Slovenac Čerin koji je u 64. minuti sa 20 metara pogodio gornji desni kut domaćeg gola.

Gorica je smanjila zaostatak u 73. minuti kada se u gužvi u gostujućem kaznenom prostoru najbolje snašao Mitrović i jedan odbijanac od vratnice poslao u mrežu. Za 2:4 strijelac je bio Mudrinski koji je glavom u mrežu proslijedio odličan ubačaj Lovrića, da bi samo dvije minute potom još jedan ubačaj Lovrića završio u gostujućim vratima, a taj put je loptu u vlastiti gol nespretnom reakcijom poslao Galović.

Do kraja susreta Gorica ipak nije uspjela kompletirati epski povratak, a Rijeka je uspjela sačuvati tri boda.