Istražni zatvor određen dvojici BBB-a: Druga dvojica brane se sa slobode, ali su im određene mjere opreza

Istražni zatvor određen je dvojici navijača BBB-a uhićenih temeljem Europskog uhidbenog naloga, koji je ranije ovog tjedna stigao iz Grčke, piše 7dnevno.
Jedan od uhićenih navijača u nedjelju ujutro doveden je pred Županijski sud u Zagrebu. Njegov odvjetnik najavio je žalbu na tu mjeru.
Dvojica navijača BBB-a koje grčke vlasti traže zbog sudjelovanja u neredima u Ateni puštena su da se, do odluke o predaji na osnovu Europskog uhidbenog naloga, brane sa slobode.
Određene mjere opreza
No, ne mogu napuštati Hrvatsku jer su im određene mjere opreza.
Podsjetimo, grčko pravosuđe zatražilo je izručenje ukupno desetorice navijača, a sve ih tereti za udruživanje u zločinačku organizaciju te palež i sudjelovanje u tučnjavi.
U grčkim zatvorima već se tjednima nalazi više od stotinu osumnjičenih navijača Dinama. Tamo čekaju rasplet istrage otvorene nakon krvavih obračuna uoči utakmice s AEK-om.



