Afera "Mikroskopi" izazvala je val promjena u hrvatskom zdravstvenom sustavu, a jedan od osumnjičenih u slučaju, Krešimir Rotim, prošlog je četvrtka podnio ostavku na mjesto dekana Zdravstvenog veleučilišta Zagreb.
U kratkoj poruci istaknuo je kako traži razrješenje s funkcije dekana, koju je, kako navodi, „obnašao s ponosom“.
"Ne želeći da teret moje osobe stoji na putu daljnjem napretku ustanove, molim Vas da me razriješite funkcije dekana", poručio je Rotim, prema pisanju Večernjeg lista. Podsjetimo, Rotim je među osumnjičenima u aferi zbog sumnji na preplaćivanje medicinskih uređaja. Uz njega su osumnjičeni i bivši ministar zdravstva Vili Beroš te poduzetnik Saša Pozder.
Osim što je podnio ostavku na mjestu dekana, Rotim je raskinuo i radni odnos s bolnicom u kojoj je dugi niz godina radio. U trenutku uhićenja bio je predstojnik Klinike za neurokirurgiju KBC-a Sestre milosrdnice, dok je od 2008. do 2012. obnašao i funkciju ravnatelja iste ustanove.
Prije nego što je formalizirao svoju odluku, Rotim je iskoristio godišnji odmor, nakon kojeg je odlučio trajno napustiti bolnicu. Njegov potez dolazi u trenutku intenzivnih pravosudnih postupaka i javnih pritisaka koji su dodatno stavili fokus na stanje u zdravstvenom sustavu.

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.