LEWANDOWSKI OSTVARIO ŽIVOTNI SAN: Konačno zabio na SP, a Poljska je dobila najuogodnije iznenđenje

26.11.2022. 16:32:00

Zakuhalo se u toj skupini, Poljska je pobijedila Saudijsku Arabiju s 2-0, pogocima Zielinskog i Lewndowskog. Saudijci, koji su u prvome kolu dobili Argenitnu, klekli su u dvobojima s upornim Poljacima. Možda čak Saudijci nisu ni bili lošiji suparnik, ali Poljaci su bili konkretniji. K tome, Saudijci su promašili jedanaesterac kod 0-1 minusa.

Poljska sad ima četiri voda, Saudijska Arabija tri, a večeras igraju Argentina (bez bodova) i Meksiko (jedan bod)

Mirnu utakmicu bez naročitih događaja ipak je oživio pogodak. Zabila ga je Poljska nakon dobre akcije. Lewandowski je bio brži od vratara Saudijaca, prije njega je došao do jedne lopte. Odmah ju je unatrag proslijedio do Zielinskog koji je tukao najjače što je mogao, a bio je i prcizan.  Poljska  je povela s 1-0. Bilo je to 39. minuti.

U posljednjij minuti prvog dijela Saudijska Arabija je imala jedanaesterac. Bielik je srušio Al Shehrija, a sudac je pogledao VAR snimku i pokazao najstrožu kaznu.

Szczesny je obranio jedanaesterac Al Dawsaryju. Lopta se odbila do vratara, natrčao je Al Breik, ali Szczesny je i taj njegov udarac obranio… Bile su to čudesne obrane čuvenog vratara.

U nastavku su Saudijci zapeli iz sve snage. Pleli su mrežu oko poljskog vratara. No, dvije vratnice su iz dva napad pogodili Poljaci, najprije Milik, a potom nesretnik Lewndowski. Koji još uvijek čeka svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima, kolikod ta činjenica nevjerojatna bila.

Što je utakmica više kopnila to je i Saudijcima ponestajalo snage. Makar, bilo je još zgoda za Saudijsku Arabiju, ali je Poljsku baš pratila sreća u obrani.

Onda u 80. minuti konačno razriješenje, a gol je konačno postigao Lewndowski. Zadnja linija Saudijska Arabije je izgubila loptu, ukrao ju im je baš čovjek koji je toliko žudio za golom. Našao se sam pred vratarom i pogodio. Kako li se čovjek samo veselio.

Vremena, ali ni motivacije za preokret kod Saudijaca nije bilo. Poljaci su umrtvili utakmicu i naposljetku burno slavili.

Izvor: Dnevno.hr/Foto:HRT/screenshot

Izvorni autor: Andrija Kačić Karlin/Dnevno.hr