VIJESTI

‘NOVO NORMALNO’ U AUSTRIJI: Kod frizera samo negativni, podjele u školama, druženje samo do 20 sati…

Podijeli:
‘NOVO NORMALNO’ U AUSTRIJI: Kod frizera samo negativni, podjele u školama, druženje samo do 20 sati…

Idućeg tjedna Austrija će ublažiti lockdown, ali tako što će uvesti policijski sat. Time će se otvoriti škole, galerije, trgovine, muzeji i zoološki vrtovi.

“Epidemiološki je problem jasan. Najsigurnije bi bilo ostati u lockdownu”, rekao je kancelar Sebastian Kurz na konferenciji za medije nakon sastanka sa znanstvenim stručnjacima, utjecajnim pokrajinskim guvernerima i oporbenim strankama.

Podjela po grupama

Tako će se već za šest dana, tj. 8. siječnja u školske klupe vratiti  učenici koji su negativni na testu za koronavirus, a oni koji se ne mogu ili ne žele testirati nastavu će pratiti od kuće. Đaci od prvog do četvrtog razreda pohađati će nastavu svaki dan, dok će oni od petog do osmog razreda i srednjoškolci biti podijeljeni u dvije grupe: grupa A u školu će ići ponedjeljkom i utorkom, grupa B srijedom i četvrtkom, dok će petkom svi učiti online.

Radnje će ponovno otvoriti i frizerikozmetičari i pružatelji sličnih usluga, a korisnici će na ulasku morati predočiti negativan test ne stariji od 48 sati. 

Naravno, nitko neće izbjeći nošenje maski, u suprotnome slijedi kazna od 90 eura. Dopuštena su i privatna druženja osoba iz dva različita kućanstva, no ona se moraju prekinuti u 20 sati jer tada počinje policijski sat koji traje do 6 ujutro.

 

#Austrija #mjere #policijski sat

Povezani članci