VIJESTI

Obitelj Georgea Floyda dobit će 27 milijuna dolara odštete

Podijeli:
Obitelj Georgea Floyda dobit će 27 milijuna dolara odštete

Obitelj stradalog Aframerikanca Georgea Floyda dobit će od grada Minneapolisa 27 milijuna dolara odštete u nagodbi.

Obiteljski odvjetnik Ben Crump opisao je njegovu smrt 25. svibnja prošle godine kao "prijelomni trenutak za Ameriku", a građansku presudu kao "povijesnu i značajnu".

Podsjetimo, policajaca Derek Chauvin usmrtio je Georgea Floyda na način da ga je koljenom pritisnuo na području vrata, a što je trajalo više od osam minuta, unatoč njegovu zapomaganju i povicima "ne mogu disati". 

Ovaj događaj doveo je do brojnih prosvjeda i nemira u SAD-u, a u kojima su pripadnici crnačke zajednice u SAD-u poručivali da trpe ugnjetavanje od strane bjelačke većine. 

Prema tužbi, Chauvin i još tri policajca optuženi su za ubojstvo trećeg stupnja, dakle optužba je da se radilo o neplaniranom i nenamjernom ubojstvu.

Suđenje počinje u ponedjeljak. 

#odšteta #George Floyd

Povezani članci