OLIMPIJSKE IGRE Miran Maričić Hrvatskoj donio prvu medalju, Petar Gorša šesti!

29.07.2024. 14:30:00

Hrvatski strijelac Miran Maričić donio je prvu medalju Hrvatskoj na Olimpijskim igrama u Parizu, osvojivši broncu u finalu zračne puške na 10 m u ponedjeljak. Petar Gorša zauzeo je šesto mjesto, dok je zlato pripalo Kinezu Sheng Lihau.

Miran Maričić tijekom nastupa u finalu OI u Parizu, 29.7.2024.

Maričić je ukupno ostvario 230 bodova. Drugo mjesto osvojio je Šveđanin Victor Lindgren, a zlato je osvojio Kinez Sheng Lihau. Nakon prve serije od pet hitaca, Maričić je bio drugi s 52,8 krugova, dok je Gorša bio šesti s 51,8 bodova. Maričić je zadržao drugo mjesto i nakon druge serije te je ostao hladnokrvan u završnici, kada se odlučivalo o medaljama.

U zadnjem hicu pogodio je samo 9,9 krugova, što ga je spriječilo da osvoji srebro, ali će svejedno dostojno proslaviti prvu hrvatsku olimpijsku medalju u zračnoj pušci od Snježane Pejčić i Pekinga 2008. godine.

Gorša, kojem su ovo četvrte Olimpijske igre, završio je natjecanje nakon 16 hitaca s ukupno 165,6 pogođenih krugova.

Maričićeva brončana medalja 42. je medalja za Hrvatsku na Ljetnim olimpijskim igrama. U Barceloni 1992. osvojene su tri medalje, a potom su osvojene medalje i u sljedećim gradovima: