Podivljao jer se Starčeviću diže spomenik u još jednom gradu: ‘Bio je nacionalist i antisemit’

22.07.2023. 10:17:00

Gradsko vijeće Splita sinoć je nakon maratonske sjednice donijelo je odluku da će se na Trgu Hrvatske bratske zajednice podići spomenik Anti Starčeviću, ocu domovine.

22 vijećnika dala su podršku, a samo je Damir Barbir, donedavni SDP-ovac koji je sada nezavisni vijećnik, bio suzdržan.

“Ne vidim razlog da se Starčeviću diže spomenik u Splitu jer on nije iz Splita niti je imao veze sa Splitom,” rekao je Barbir i dodao da je Starčević bio “nacionalist i antisemit”. 

‘Ne znam kakve je to knjige čitao Barbir’

Osim toga, smatra i da je više znamenitih Splićana zaslužilo da im se u njihovom gradu podigne spomenik prije nego li ocu domovine.

Mostac Tomislav Galić usprotivio se Barbiru, rekavši da “Starčević nije bio ni nacionalist ni antisemit”.

“Ne znam kakve je to knjige čitao Barbir koji udjeljuje takve etikete”, rekao je Galić. 

Uz to je podsjetio kako je Starčevićeva majka bila pravoslavka, a otac katolik te da on s takvim pedigreom ne može biti nacionalist niti antisemit.

Podsjetimo, inicijator podizanja spomenika bio je HSP-ov gradski vijećnik Ante Grubišić.

Izvor: Direktno.hr

Izvorni autor: Dnevno.hr/Foto: wikipedia

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.