PREMIJER PLENKOVIĆ BRANI MINISTRA BANOŽIĆA I PROZIVA MILANOVIĆA! ‘On je taj koji stalno vrijeđa i radi pritisak na DORH’

U stranačkim prostorijama HDZ-a održana je redovna sjednica šireg predsjedništva HDZ-a.
Stranka je imala o čemu raspravljati: o novim cijenama goriva, o problemima koji su se pojavili oko ulaska Hrvatske u Schengen, o još jednom mimoilaženju u protokolu Zorana Milanovića i Marija Banožića ali o zadnjim anketama o popularnosti stranaka.
O svemu tome se novinarima obratio premijer i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković, piše 7dnevno.
Smatra da je u Vukovaru sve prošlo dostojanstveno. Kaže da su raspravljali i o zadnjoj anketi po kojoj HDZ raste, a oporbene stranke padaju. “Imamo potporu birača.”
Komentirali su i izjavu austrijskog ministra o ulasku Hrvatske u Schengen. Podsjetio je da dolazi i njihov kancelar s kojim će o tome razgovarati.
“Najavio sam dolazak austrijskog premijera. Razgovarat ćemo o tim zabrinutostima. Ali razlog zbog kojeg su zabrinuti nije Hrvatska. Mi razumijemo tu poziciju, s obzirom da povećan broj tražitelja azila u Austriji”, rekao je Plenković. Zanimljivo mu je da se u zadnjih nekoliko dana o Schengenu pričalo više nego u cijelom dosadašnjem procesu ulaska.
“Ali to je dobro”, kazao je i dodao da očekuje da će 8. prosinca odluka u Bruxullesu biti pozitivna.
U srijedu će se održati i Vijeće za euro gdje će iz predstavnici HNB-a izvijestiti o zadnjim pripremama o zamjeni kune u euro. Hdz će također izvjestio je premijer održati i Nacionalni odbor 10. prosinca.
“To je sve na pragu naše politike limitiranja udara na standard građana. Bilo da je riječ o cijenama naftnih derivata, plina ili struje. Pratimo situaciju i onda ćemo ponovo intervenirati”, komentirao je nove cijene goriva.
“Ja ću još jednom ponoviti. Rijetko je da to budu samotnjaci, da se to događa ničim izazvano. Ja ću samo ponoviti nitko od tih mladih ljudi ne donosi te svoje odluke u dokolici. Oni to rade jer im netko to kontinuirano govori. Ovaj je, koliko vidim, mahom bio nezadovoljan, ali dosta dobro opremljen. Nije to smiješno. Očekujem da Hajdaš Dončić odmah traži SOA-u”, rekao je o uhićenju muškarca koji je planirao ubojstva državnih dužnosnika.
Potom je komentirao i cijene goriva
“Tendencije kažu da bi išlo gorivo prema dolje, što je dobro. Jeftiniji su benzin i dizel, ostali smo na fiksiranoj cijeni plavog dizela. Naši građani i gospdarstva plaćaju jeftiniju cijenu sturje, plina i goriva i to je ogroman doprinos države da cijene energenata budu jefitnije. Pratimo dalje situaciju i onda ćemo reagirati i mislim da smo s tom politikom koja traje više od godinu dana učinili jako puno dobra hrvatskim građanima i gospodarstvu”, kazao je premijer.
Komentirao je i novi prijepor Milanovića i Banožića.
Istaknuo je da vojsku ne treba privatizirati i da ne dolazi u obzir da ministar izostaje s važnih događaja jer to tako predsjednik traži.
“Ministar ima sav naslov da se s njima pozdravi i on će raditi svoj posao, a što se tiče predsjednika, ta vrsta privatizacije i pretvaranje tih događaja u mjesto gdje će vrijeđati ministra, to je neprihvatljivo i to treba osuditi”, rekao je.
“On je taj koji stalno vrijeđa i radi pritisak na DORH”, dodao je o Milanoviću.
Izvor:7dnevno/PDN/Foto:arhiva PDN
Autor: 7dnevno



