PRVI SLALOM SEZONE Hrvatice sjajne u prvoj vožnji

Skijašice su dugo čekale početak Svjetskog kupa ove sezone nakon što im je otkazan veleslalom u Söldenu i paralelna utrka u Lechu, ali iz hrvatske perspektive čekanje se itekako isplatilo. Zrinka Ljutić i Leona Popović sjajno su odradile prvu vožnju prvog od dva slaloma u finskom Leviju - Ljutić je sa startnim brojem 28 na 7. mjestu (+0.77), a Leona Popović je 12. (+1.24).
Tek 18-godišnja Zrinka Ljutić zaostaje samo 22 stotinke za trećeplasiranom Mikaelom Shiffrin i samo 20 stotinki za četvrtoplasiranom Petrom Vlhovom, dvije skijašice koje dominiraju slalomom posljednjih godina, a obje se mogu smatrati "kraljicama Levija" budući da je Vlhova osvojila ovdje 5 utrka, uključujući posljednje četiri, a Amerikanka je četiri puta slavila u Leviju.
Vodeća nakon prve vožnje je Njemica Lena Dürr, koja se prva spustila niz stazu koju je postavio trener njemačke reprezentacije i postavila vrijeme kojem se niti jedna djevojka nije uspjela skroz približiti (54.48).
Najbliže je došla Šveđanka Anna Swenn Larsson koja zaostaje 45 stotinki. Mikaela Shiffrin "kasni" 55 stotinki, Petra Vlhova 57, Slovenka Ana Bucik i Švicarka Wendy Holdener dijele 5. mjesto sa 61 stotinkom zaostatka, a odmah iza njih je Zrinka Ljutić (+0.77), posljednja skijašica s manje od sekunde zaostatka za Dürr.
Leona Popović je prvi put nastupila u drugoj jakosnoj skupini slalomašica, imala je startni broj 15 i u cilj ušla kao osma sa sekundom i 24 stotinke zaostatka, a prvu vožnju je završila na 12. mjestu. Od skijašica koje su startale iza nje brže su bile Zrinka Ljutić (startni broj 28), Britanka Charlie Guest (25) i Thea Louise Stjernesund (24), a od skijašica koje su startale iza prvih 30 sjajan posao napravila je 19-godišnja Šveđanka Hanna Aronsson Elfaman, koja se s brojem 36 probila na 8. mjesto (+1.06).
Druga vožnja je od 13 sati.
Izvor:sportske.hr/Foto: Afp
Autor: Renata Beluhan



