'TERORISTIČKI ČIN HTIO JE PRIPISATI DESNICI'
Članovi saborskog Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost nisu se u srijedu uspjeli usuglasiti o tome je li napad vatrenim oružjem na Banske dvore u listopadu 2020., bio čin pojedinca ili iza tog napada stoje određene mreže, a nakon izjava zastupika Siniše Hajdaša Dončića koji je upotrijebio pojam 'desni ekstremizam', zastupnik Suverenista i general Željko Sačić napustio je sjednicu, piše Direktno.hr
Saborski Odbor za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost zaključkom je u srijedu pozvao saborske zastupnike, državna tijela i sve druge aktere društva na jasnu i bezuvjetnu osudu svakog oblika radikalizma, govora mržnje ili nasilja u hrvatskom društvu.
Hajdaš Dončić u izjavi novinarima u srijedu potvrdio je da je na sjednici Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost bilo govora o desnom ekstremizmu, ali i istaknuo kako to nema nikakve veze s desnim političkim strankama.
Član odbora Sačić je u srijedu izjavio da je nezadovoljan napustio sjednicu nakon prve točke na temu napada na Banske dvore jer se nije složio sa zaključkom koji je predložio predsjednik odbora SDP-ov Hajdaš Dončić.
"Jučer je zastupnik Hajdaš Dončić na Odboru isključivo svu 'krivnju' za nasilje i teroristički čin htio prebaciti na hrvatsku 'radikalnu desnicu' bez pokušaja da taj pojam prethodno objasni i definira", komentirao je Sačić za Direktno te je za ekstremizam prozvao druge i upotrijebio pojam 'ijevi agresivizam'.
Sačić je Hajdašu Dončiću kao i svima drugima nazočnima na toj sjednici rekao da je ogromna žrtva Hrvatske desnice u samim temeljima ove države Hrvatske i da su je hrvatski desničari uskrsnuli jer su upravo oni prvi otišli braniti Hrvatsku od tzv. JNA i velikosrpske agresije. Stoga yugo lijevi, tito ljevičari, hrvatskoj desnici - ne pakirati, rekao je Sačić na sjednici prije napuštanja iste.
"Dakle, iz toga je Hajdaš Dončić isključio lijevi agresivizam kao i velikosrpski četnicki ekstremizam poput pisanja srpskih 'Novosti' u Republici Hrvatskoj kao i destruktivne nastupe Milorada Pupovca, rekao je Sačić za Direktno.

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.