SERIE A Juventus u dramatičnom derbiju pobijedio Inter i ostao u borbi za Ligu prvaka, Brozović pocrvenio, Perišić skrivio penal

16.05.2021. 11:00:00

Juventus je s 3:2 pobijedio Inter u derbiju kola talijanske Serie A

Nogometaši Juventusa su u 37. kolu Serie A svladali Inter s 3:2, u dvoboju starog i novog prvaka Italije, čime su povećali svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

Juventus je poveo pogotkom Cristiana Ronalda u 24. minuti. Handanović mu je obranio udarac s bijele točke, ali je Portugalac bio na odbijenoj lopti i ispravio propušteno. Jedanaesterac je dosuđen i na drugoj strani, a u 35. minuti ga je u izjednačenje na 1:1 pretvorio Romelu Lukaku. U završnim sekundama prvog dijela Juan Cuadrado je preciznim udarcem ponovno donio vodstvo domaćinu.

Juventus je od 55. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Betancur i odlučio se braniti. No, njegovi su igrači još dvaput zatresli mrežu i u nastavku utakmice.

U 83. minuti je Chiellini bio u srazu s Lukakuom kad se od njega lopta odbila u Juventusovu mrežu za izjednačenje na 2:2. No, pet minuta poslije Cuadrado je u kontaktu s Ivanom Perišićem zaradio kazneni udarac i sam ga pretvorio u konačnih 3-2.

Perišić je odigrao drugo poluvrijeme za Inter, a Marcelo Brozović je bio na terenu kroz cijelu utakmicu u čijoj je završnici zaradio dva žuta kartona pa je za njega ova klupska sezone završila.

Bio je to treći poraz Intera i 22 pobjeda Juventusa koji si je njome povećao izglede za plasman u Ligu prvaka, uz novog prvaka i drugoplasiranu Atalantu koja je pobjedom u Genovi osigurala mjesto među prve četiri momčadi na kraju sezone.

U prve dvije subotnje utakmice Atalanta je s 4:3 svladala Genou uz pogodak Marija Pašalića, dok je Spezia s 4:1 nadigrala Torino, a zadnji gol postigao je Martin Erlić.

Atalanta je pobjedom osigurala mjesto u Ligi prvaka sljedeće godine, jer ne može biti lošije plasirana od četvrtog mjesta, dok je Spezia i matematički izborila ostanak u Serie A.

Momčad iz Bergama je nakon prvog poluvremena imala tri pogotka prednosti, a to su joj donijeli Zapata (9), Malinovsky (26), Gosens (44). Šomorudov je prvim od svoja dva pogotka (49) nakratko smanjio zaostatak Genoe, ali je dvije minute poslije Atalanta opet došla na tri gola razlike.

Mario Pašalić je u igru ušao u 48. minuti, a u 51. je pogotkom s 15-ak metara donio pobjedu Atalanti. Pandev iz kaznenog udarca (67) i Šomorudov (85) su uspjeli samo ublažiti poraz Genoe koja je ostala na 14. mjestu s 39 bodova.

Atalanta je sa 78 bodova na drugom mjestu, ispred Juventusa (75), Milana (75) i Napolija (73) koji još konkuriraju za preostala tri mjesta u Ligi prvaka.

Spezia je osigurala opstanak domaćom pobjedom nad Torinom 4:1. Saponara (19) i Nzola (41-11m) su bili strijelci za domaću momčad u prvom poluvremenu. Belotti je s 11 metara (53) smanji na 2:1, da bi novim pogotkom Nzole (74) i hrvatskog braniča Martina Erlića (84), koji je u igru ušao u 77. minuti, Spezia došla do uvjerljive pobjede.