U 13 sati zasvirat će sirene u mnogim vatrogasnim postrojbama: Razlog tomu vrlo je važan

Koordinacija sindikata i udruga profesionalnih vatrogasaca organizira u petak prosvjed vatrogasaca na Trgu sv. Marka, piše Dnevnik.hr.
Prosvjednici će se okupiti na Europskom trgu, odakle će u povorci u 12:30 krenuti Ulicom Augusta Cesarca do Trga bana Josipa Jelačića, zatim Radićevom ulicom i Zakmardijevim stubama do Trga sv. Marka.
S parkirališta Zagrebačkog velesajma oko 12:30 krenut će kolona od 70-ak vatrogasnih vozila, koja će proći pokraj Markova trga te nastaviti prema Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici u Selskoj. U mnogim vatrogasnim postrojbama diljem Hrvatske u 13 sati zasvirat će sirene.
Krajem travnja reporterka Dnevnika Nove TV Sanja Jurišić razgovarala je s Edijem Delijom, predstavnikom vatrogasaca koji je tada najavljivao prosvjed početkom svibnja.
"Muči nas dugogodišnja nebriga za vatrogastvo. Prije mjesec i pol započeli smo pregovore s Vatrogasnom zajednicom, dobili smo obećanje od glavnog vatrogasnog zapovjednika da će se donijeti izmijenjeni Pravilnik o klasifikaciji radnih mjesta profesionalnih vatrogasaca i Uredba za posebne uvjete rada, međutim sve je to palo u vodu, i zbog toga smo se sindikalno organizirali i krećemo u prosvjed", rekao je tada Delija.



