27.11.2022. 16:25:00

Marokanci su s 2:0 slavili protiv favorizirane Belgije i time otvorili brojne mogućnosti u skupini F

BELGIJA - MAROKO 0:2 (Sabiri 74‘, Alboukhlal 90‘+3‘)

BELGIJA: Courtois - Castagne, Alderweireld, Vertonghen - Meunier (od 81. Lukaku), T. Hazard (od 75. Trossard), Witsel, Onana ???? (od 60. Tielemans) - De Bruyne, E. Hazard (od 60. Mertens), Batshuayi (od 75. De Ketelaere)

MAROKO: El Kajoui - Hakimi (od 68. Attiat-Allal), Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ounahi (od 78. El Yamiq), Amrabat, Amallah (od 68. Sabiri⚽????) - Ziyech, En-Nesyri (od 73. Hamdallah), Boufal (od 73. Aboukhlal⚽)

DOHA - stadion Al Thumama. Gledatelja: 43,738. Sudac: César Arturo Ramos Palazuelos.

Maroko je protiv Belgije potvrdio da čvrsta utakmica protiv Vatrenih nije bila ni slučajnost ni početnička sreća. Temperamentno i sa stavom suprotstavili su se Kevinu de Bruyneu i ostatku ‘Vragova‘, te zasluženo izborili tri boda 2:0 slavljem na Al Thumami pogocima Abdelhamida Sabirija Zakarije Aboukhlala. Prva je to marokanska pobjeda na SP-u još od ceremonije u Francuskoj 1998. godine, a gurnula ih je na vodeće mjesto F skupine barem do ogleda Hrvatske Kanade.

SVE GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE.

image
 MANAN VATSYAYANA Afp

Roberto Martinez napravio je tri izmjene u odnosu na ogled s KanadomThomas Meunier dobio je šansu umjesto DendonckeraOnana je startao na mjestu Tielemansa, a Thorgan Hazard zaigrao je prije Carassca, što se pokazalo izvrsnim potezom španjolskog izbornika na belgijskoj klupi.

Standings provided by Sofascore

Mlađi brat kapetana reprezentacije Eden prve minute u Katru iskoristio je i više nego dobro, možebitno i kupio ulaznicu za startno mjesto protiv Hrvatske u četvrtak. Upravo njegovom loptom Belgijci su stigli do prve prilike, ali Batshuayi se nije iskazao u fazi realizacije. Drugi novi prvotimac, veznjak Onana, pokušao je nešto kasnije iz blizine glavom, no loše je zahvatio ubačaj i znatno si umanjio šanse za vodeći pogodak. Meunier je također zadovoljavajuće iskoristio Martinezovo povjerenje. Desni bočni Belgijac pojavljivao se na svim djelovima terena, ponekad daleko od svoje inicijalne pozicije, pa je tako u 19. minuti opasno zaprijetio s distance, ali vratar Munir El Kajoui bio je spreman. El Kajoui nije ni trebao startati među vratnicama Maroka, ali Bono se povukao za zagrijavanja, navodno zbog mučnine.

image
 GLYN KIRK Afp

Maroko se nije uplašio početne navale protivnika, odgovarali su hrabrim visokim presingom, najčešće tražeći Hakima Ziyecha kao nositelja igre u fazi napada. Kako je vrijeme odmicalo, tako je afrički sastav djelovao sve sigurnije, a krajem prvog dijela upravo je Ziyech stigao do pogotka, ali slavlje je brzo prekinuto intervencijom VAR-a. Branič Roman Saiss u trenutku upućenog udarca iz slobodnog udarca, iz kojega je Ziyech i poentirao, stajao je u nedozvoljenoj poziciji i omeo vidokrug vrataru Courtoisu, stoga je dosuđeno zaleđe i odlazak na predah bez golova.

image
 JACK GUEZ Afp

Marokanci su raspoloženije ušli u drugu dionicu, te pokazali da se belgijska obrana može poremetiti kvalitetnim dijagonalama. Na jednu takvu Boufal je istrčao u 57. minuti i brzopotezno stvorio prostor za udarac, ali nedostajalo mu je koji centimetar preciznosti. Kontre Belgijaca završavale su sve ranije, a Maroko je postajao sve konkretniji na protivničkoj polovici. Kreator prijelomnog trenutka bio je Sabiri - u 73. minuti potegao je iz slobodnog udarca nedaleko od korner-zastavice i iznenadio vratara madridskog Reala, postigavši prvi gol u službenoj utakmici za Maroko samo minutu nakon ulaska u igru. S njim je ušao i Aboukhlal, koji je sjajno reagirao na Ziyechevo dodavanje u kazneni prostor te postavio konačan rezultat.