Zadar obranio naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića i tako postao najtrofejnija momčad u ovom natjecanju

13.02.2021. 20:30:00

Košarkaši Zadra osvojili su Kup Krešimira Ćosića svladavši u finalu u Omišu Split 79:70 (24:19, 13:15, 20:16,22:20), a Zadrani su sa osam naslova postali najtrofejnija momčad u ovom natjecanju...

Zadar je obranio naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića u finalu u kojem su vodili većinu utakmice, ali su Split slomili u zadnje četiri minute.

Zadrani su u zadnju četvrtinu ušli s prednošću 57:50, Split došao na samo koš razlike, da bi Zadrani uzastopnim tricama Bursaća, Cartera, Mavre i Jordana na dvije minute do kraja digli prednost na nedostižnih 79:68.

Kod Zadra su najbolji bili Michael Onuaku (16 koševa) , Aleksandar Bursać (14) i Anthony Justin Carter (13), dok su Split predvodili Marko Luković (20) i Pavle Marčinković (12).

Zadru je to osmi trofej u devetom finalu, dok je Split igrao osmo finale i ostao na pet naslova.