Hrvatska

Komemoracija za žrtve Bleiburške tragedije i Križnog puta održat će se na Mirogoju i u Maclju

Državna izaslanstva položit će vijence kod Središnjeg križa na Mirogoju, dok će u Maclju vojni biskup Jure Bogdan predvoditi misu za sve žrtve

Podijeli:
Komemoracija za žrtve Bleiburške tragedije i Križnog puta održat će se na Mirogoju i u Maclju

Komemoracija u spomen na žrtve Bleiburške tragedije i Križnog puta hrvatskog naroda održat će se na zagrebačkom groblju Mirogoju.

Državna izaslanstva, predvođena predsjednikom Hrvatskoga sabora, položit će vijence i zapaliti svijeće kod Središnjeg križa. Molitvu će predvoditi vojni biskup Jure Bogdan, dok će dovu izmoliti predstavnik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj efendija Mersad Krešić.

Od 12 sati i 15 minuta, u crkvi Muke Isusove u Macelj bit će služena misa za sve žrtve Bleiburške tragedije i Križnog puta hrvatskog naroda. Misno slavlje predvodit će vojni ordinarij biskup Jure Bogdan.

Izvor:IMS/HRT/Foto:Godišnjica bleiburške tragedije / Igor Soban / Pixsell

Autor: K.F./PDN

Povezani članci