Dinamo proslavio naslov pobjedom protiv Hajduka pred 15 tisuća navijača

27.05.2019. 14:45:32

Dinamo je proslavio obranu naslova hrvatskog prvaka pobjedom 3:1 protiv najvećeg rivala Hajduka na Maksimiru. Modri će i ovog ljeta igrati kvalifikacije za Ligu prvaka, u koje ulaze u 2. pretkolu. Hajduk je nakon lošeg prvog dijela sezone na kraju završio kao četvrti s istim brojem bodova kao i trećeplasirani Osijek, koji je u posljednjem kolu pobijedio Inter u Gradskom vrtu. Splićani kreću u kvalifikacije u 1. pretkolu, Osječani u 2. pretkolu, a drugoplasirana Rijeka u 3. pretkolu Europske lige. Dinamo i Hajduk odigrali su sadržajan derbi u oba dijela utakmice. U prvih 45 minuta obje su momčadi imale velike prilike, ali je Dinamo golom Hajrovića u 21. minuti uspio s prednošću otići na odmor. U drugih 45 minuta Modri su odmah Gavranovićevim golom u 49. minuti razbili nade dotad opasnog Hajduka, čija je obrana u nekoliko navrata katastrofalno reagirala. Mario Gavranović zabio je i gol za 3:0 u 56. minuti nakon čudne situacije. Ivan Bebek prvo je poništio gol pa ga priznao nakon što su ga okružili domaći igrači. Gavranović je u začetku akcije bio u zaleđu, na kraju je sudac dosudio pasivnom. Nije dirao loptu, ali je utjecao na igru jer je podigao nogu da lopta prođe do Olma.
Mijo Caktaš zabio je utješni gol za Bijele u 68. minuti, kojim se na kraju sezone popeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca s 19 pogodaka. Žalili su se igrači Hajduka na situaciju iz 82. minute, kada je Theophile igrao rukom u 16-ercu, no Bebek se nije oglasio, nego je pokazao na - udarac iz kuta. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Dinamo - Hajduk 3:1

• 90+Gotova je utakmica!
  • 90+Caktaš je zamalo zabio 20. gol, ali topovski udarac iz velike udaljenosti brani Livaković.
  • 90+Čak osam minuta nadoknade.
  • 90Olmo izlazi praćen ovacijama, možda i posljednji pozdrav maksimirskih tribina sjajnom Španjolcu.
  • 86Šunjić je grubo počistio Nejašmića.
  • 84Gužva pred golom Dinama nakon kornera, ali nema smanjenja prednosti.
  • 81Jradi je pucao i pogodio Theophilea u ruku, Hajduk traži penal, Bebek pokazuje na korner.
  • 80Izlazi strijelac Hajrović, ušao je Andrić.
  • 76Evo i bakljade sa sjevera i kratkog prekida.
  • 75Pljesak za dvostrukog strijelca Gavranovića, ušao je Šunjić.
  • 70Jairo je tražio penal, čekao je loptu na drugoj vratnici i završio na travi nakon duela sa Stojanovićem. Bebek se nije oglasio.
  • 68GOOOOOL! Caktaš je rutinski pospremio lijepu asistenciju Tudora! Sada je prvi strijelac lige s 19 golova.
  • 68Stojanović je nepotrebno startao s leđa i dobio žuti karton.
  • 65Gavranović je pobjegao obrani i pucao, ali obrana je njegov udarac odbila u korner. Ništa od hat-tricka.
  • 60S južne tribine lete baklje u teren i Bebek je nakratko prekinuo susret. No brzo je nastavljen...
  • Gavranović je bio u zaleđu netom prije gola, ali je fintirao dodir s loptom i propustio je Ademiju.
  • 56GOOOOOOL! Gavranović je zabio nakon akcije s Ademijem. Bebek je prvo pokazao na zaleđe nakon što je pomoćnik podignuo zastavicu. No nakon protesta igrača Dinama promijneio je odluku i pokazao na centar.
  • 55Osijek je preokrenuo i sad je on treći te ide u Europu!
  • 54Hajduk prijeti, ali samo udarac iz kuta nakon akcije Gyurcsa.
  • 49GOOOOOOL! Gavranović je zabio za 2:0! Ismajli je predoa loptu glavom Ademiju koji prosljeđuje glavom za Gavranovića!
  • 46Počeo je nastavak utakmice.
  • Kraj prvih 45 minuta na Maksimiru. Dinamo vodi 1:0, ali moglo je biti još dosta golova na obje strane. Obrane su kapitulirale nekoliko puta i jedne i druge je spašavao vratar. Posebno će za svojim prilikama žaliti Hajduk, ali i Hajrović koji je propustio najveću na utakmici.
  • 42Osijek je izjednačio protiv Intera u Gradskom vrtu. Treba mu preokret za sigurno mjesto u Europi.
  • Pojavila se informacija kako je Bjelica prije utakmice izbacio Brunu Petkovića iz momčadi! Razlog je kašnjenje na jedan dogovor momčadi.
  • 35Livaković odbija loptu u korner nakon pokušaja glavom Caktaša.
  • Ovo je bilo ludih prvih pola sata utakmice!
  • 31Nova veika prilika za Hajduk! Fomitschow je ubacio oštru loptu, ali Jairo je za malo kratak i puca pored gola iz klizećeg starta.
  • 27Ludnica na Maksimiru! Prvo je Hajrović bio jedan na jedan s Posavcem, ali vratar Hajduka spašava goste! A onda je Jurić u kontri pucao za malo preko gola!
  • 25Kakva obrana Livakovića! Čudesno je obranio Caktašu nakon odlične akcije gostiju!
  • 22Dinamo u velikom naletu, Oršić puta preko gola.
  • 21GOOOOOOL! 1:0 vodi Dinamo! Hajrović je zabio nakon velike greške Borje Lopeza koji je katastrofalno izbio loptu pred vlastitim vratarom, ravno u noge domaćina. Prije toga je Posavec obranio Gavranoviću, a onda je ispred njega loptu pokupio Borja i predao Olmu.
  • 19Najveća prilika na utakmici! Gyurco je slomio Dilavera, ali ne i Livakovića koji brani veliku priliku!!!
  • 15Inter je zabio u Osijeku za 0:1! U ovom trenutku je Gorica u Europi!
  • 14Gorica vodi protiv Lokomotive i čeka kiks Osijeka kako bi izborila Europu.
  • 13Posavec hvata loptu u posljednji trenutak ispred Olma.
  • 9Prilika za Hajduk. Nakon obačaja iz kornera prvo je pucao Nejašmić glavom, ali u zrak a na toj je lopti najviši bio Jurić koji je pucao pored gola.
  • 7Posavec sjajnom paradom zaustavlja odličan udarac Hajrovića!
  • 5Prvi pokušaj Hajduka, točnije Svatoka, završio u bloku nakon odlične minijature mladog kapetana Nejašmića.
  • 1Počeo je derbi na lijepo uređenom maksimirskom travnjaku.
  • Započele su utakmice Osijek - Inter te Lokomotiva - Gorica.
  • Predsjednica Dinama Vlatka Peras predala je dres Daniju Olmu s brojem 100 povodom njegovog stotog nastupa za Modre.
  • Na tribinama Maksimira Dinamo je organizirao koreografiju sa zastavicama, a osvanula je i treća zvjezdica na grbu koja simbolizira ukupno 30. naslov prvaka Dinama te njegovog prethodnika Građanskog.
  • Doznajemo kako su kod Ekonomskog fakulteta pripadnici BBB-a i navijača Dynama iz Kijeva napali konvoj s navijačima Hajduka. Prema izjavama svjedoka, napadači su ispali žrtve.
  • Hajduk je pak osigurao nastup u Europi nakon sjajnog proljetnog dijela sezone. Bod na Maksimiru osigurao bi mu treće mjesto i nastup u 2. pretkolu Europske lige. Ukoliko to ne uspije, a Osijek pobjedi Inter, Hajduk će završiti četvrti što mu donosi nastup od 1. pretkola.
  • Dinamo je osvojio naslov prije nekoliko kola, no nije uspio osvojiti dvostruku krunu. Ova mu utakmica dolazi kao prilika da pred navijačima proslavi naslov pobjedom protiv najvećeg rivala.
  • Podsjetimo, Petric je nakon finala Kupa za pionire, zbog kojeg se diglo puno prašine, putem društvenih mreža između ostalog poručio poručio: 'Sve vas zajedno nabijem na k... jer ćete na koljenima doći moliti da igrate u Splitu.''
  • Hajdukov povjerenik za navijače, Kristijan Petric umalo je završio izvan stadion. Naime, zaštitati su upali u autobus Hajduka i radili problem s njegovom već izadnom akreditacijom. Na kraju su ga pustili na stadion, ali samo na južnu tribinu gdje se nalaze brojni navijači Hajduka.
  • Glavni sudac na današnjem derbiju je Ivan Bebek iz Rijeke.
  • U sastavu Hajduka nema mladog kapetana Bradarića koji je ozlijeđen nakon grubog starta u posljednjem susretu protiv Istre. Na njegovo mjesto ušao je nogometaš na odlasku, Fomitschow. U obrani je je desnom bočnom Ismajli, pa tako Oreščanin na Maksimir izlazi s čak tri stopera.
  • U napadu je najbolji napadač Modrih Mario Gavranović koji nije startao u Puli.
  • Nenad Bjelica je nakon gubitka Kupa od Rijeke na razne načine motivirao svoje pulene što se vidjelo iz izjava njegovih igrača.
  • POČETNE POSTAVE:
  • Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi - Hajrović, Moro, Olmo, Oršić - Gavranović
  • Hajduk: Posavec - Ismajli, Svatok, Lopez, Fomitschow - Jurić, Nejašmić, Hamza - Caktaš - Gyurcso, Jairo