GORAK OPROŠTAJ: Portugal golom u 117. minuti izbacio Hrvatsku s Eura

25.06.2016. 23:59:22

Zanimljivo, nijedna momčad nije uputila udarac u okvir vrata cijelu utakmicu, dok su pored naši pucali 8, a Portugalci 3 puta. Hrvatska nogometna reprezentacija oprostila se od Europskog prvenstva porazom od Portugala 1-0 u šahovskoj partiji, u kojoj je Portugal slavio golom u 117. minuti susreta. Velik je ulog bio u igri, pa tako i ne čudi što ni nakon 20 minuta utakmice nijedna momčad nije imala uopće udarac prema vratima, no naši su od prve minute pokazali da bolje kombiniraju i izgledaju bolje od Portugalaca. U 25. minuti smo protrnuli, prvi udarac prema vratima uopće imali su Portugalci, nakon prekida Pepe je glavom pucao visoko preko našeg gola, nakon što su naši igrači popadali jedan preko drugog u kaznenom prostoru. Mi smo prvi put zaprijetili tek u 30. minuti, Perišić je istračo jednu polukontru po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pucao ljevicom u bliži kat, ali bilo je bezopasno. U 41. minuti nakon brzih odigravanja iz prve Perišić je na lijevu stranu poslao dijagonalu za Strinića koji je u trku umjesto šuta odlučio ubaciti u sredinu, i ispalo je neopasno. Do poluvremena smo još zaprijetili iz prekida, no obrana Portugala je izbila loptu u korner ispred Vide. U nastavak smo ušli malo življe, u 51. minuti Mandžukić je nakon duplog pasa poslao loptu na bok za Strinića, koji je ubaci oštro u peterac, no Portugalci su izbili loptu u korner ispred Brozovića. Naši su brzo izveli korner, a Brozović se našao u dobroj situaciji nakon povratne lopte, ali je pucao iznad grede. U 61. minuti Hrvatska je mogla povesti, Srna je s desne strane nakon prekida ubacio oštro u peterac, a Vida je glavom pucao pored vratnice. Dvije minute kasnije Portugalci su tražili jedanaesterac, Strinić je udario nehotično udario Nanija, no španjolski sudac nije ništa svirao. Portugalci su sljedećih 10 minuta počeli igrati bolje i sve nas više stiskati, ali nisu uspjeli stvoriti konkretniju akciju, nakon čega su naši ponovno dignuli svoju igru, i počeli više napadati. U 88. minuti izbornik Čačić odlučio se za prvu izmjenu, Nikola Kalinić je zamijenio Mandžukića. Do kraja regularnog dijela nije bilo golova, kao ni prilika, te se ušlo u produžetke…Zanimljivo, nijedna momčad nije uputila udarac u okvir vrata cijelu utakmicu, dok su pored naši pucali 8, a Portugalci 3 puta. U šestoj minuti prvog produžetka Rakitić je sjajno uposlio Kalinića u kontri, no naš napadač nije dobro zahvatio loptu i pucao je pored vrata. Vida je mogao ponovno zabiti u 113. minuti, nakon ubačaja iz kornera Rui Patricio se zabio u svoje igrače, Vida je pucao glavom, ali iznad grede. Izbornik Čačić odlučio je uvesti Marka Pjacu tek u 110. minuti, potonji je odmah pokrenuo nekoliko dobrih akcija i pokazao da je zaslužio da ga se uvede već u drugom poluvremenu. Veliki šok uslijedio je za naše, mogli smo zabiti u 116. minuti, čak smo pogodili stativu, nakon toga je Strinić izgubio loptu, a uslijedila kontra, Nani je loše zahvatio loptu koja je došla do Cristiana Ronalda u kaznenom prostoru, Subašić je obranio njegov udarac, ali Quaresma je iz blizine lagano zabio za vodstvo Portugala. Do kraja su naši pokušali doći do izjednačenja, Vida je nakon gužve pucao pokraj stative. _________________________________________________________ Izbornik Čačić odlučio je igrati na sigurno, te će od prve minute protiv Portugala igrati isti sastav koji je otvorio i Euro protiv Turske. Dakle, unatoč sjajnom učinku Nikole Kalinića protiv Španjolske, Čačić je odlučio i dalje igrati s jednim napadačem, i to Mandžukićem koji još čeka na prvi gol. Nadajmo se da će Mandžo večeras proraditi… Što se tiče Portugala, izbornik Santos u prvih 11 je stavio čak tri igrača koja dosad nisu odigrala niti minute. Tijekom intoniranja hrvatske himne Darijo Srna ponovno nije mogao suspregnuti suze…