HRVATSKA PREGAZILA SRBIJU I IDE U POLUFINALE: Srbi totalno šokirani, a jedan ‘kockasti’ ih je baš uništio

29.06.2022. 17:22:00

HRVATSKA – SRBIJA 14:12

HRVATSKA: Bijać, Fatović, Krapić, Lazić, Bukić, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Vrlić, Bašić, Harkov, Popadić. Izbornik: Ivica Tucak

SRBIJA: Dobožanov, Mandić, Subotić, Ranđelović, Lazić, Vico, S. Rašović, Lukić, Jakšić, Radulović, Drašović, V. Rašović, Mitrović. Izbornik: Dejan Savić.

Na kraju što reći nego sjajno, Hrvatska je pobijedila Srbiju u četvrtfinalu europske smotre. U sjajnom nastupu izabranici Ivice tucka  dobili su Srbiju  – širinom. I momčadi  i klupe. Sjajan vratar Popadić, te odlični u napadu Marinić Kragić i Fatović, a čak deset naših igrača dalo je gol – bilo je to dovoljno za ovu veliku pobjedu.

32′  Bitna obrana Popadića 30 sekundi do kraja

31′  Mandić smanjio na 14-12, minuta do kraja.

30 Kakav loooob Fatovića, za 14-11, dvije minute prije kraja

29′ Radulović smanjio hrvatsku prednost, 13-11  je sad

27′ Kakva kombinacija, proigran Bašić, Hrvatska ima 13-10 na manje od pet minuta do kraja

27′ Žuvela, sjajno, 12-10  je za Hrvatsku

26′ Rašović iz daljine, pogodio je. Sad je 11-10, velika je nervoza

25′ Bukić  s lijeve strane, 11-9 za Hrvate

25′ Srbija prva do lopte…

Nakon tri četvrtine vodimo s 10-9, to izgleda dobro, ali moglo je bolje. Hrvatska je u jednom trenutku vodila i s tri gola prednosti, pogodila je i dvije vratnice. No, kod Srba se raspucao Mandić. I dalje je sve u carstvu neizvjesnosti.

24′ I onda primamo gol, Rašović smanjuje na 10-0. Umjesto da vodimo s tri gola vodimo samo s jednim pogotkom

24′ Opet šteta, opet vratnica, sad Lazića.

24′ Braaavo, Lazić zabija za novu hrvatsku prednost od dva gola, 10-8

23′ Mandić s pet metara, kaznenog udarca, tri gola zaredom tog igrača. Sad je samo 9-8 za Hrvatsku

22′ Šteta, vratnica Fatovića

22′ Samo da se ne raspuca Mandić, opet je zabio, 9-7 je za Hrvatsku

21′ S lijevog krila izvrsno Lazić, za 9-6

21′  Mandić smanjuje na 8-6, kasnio je naš blok

20′ Vrlić daje fenomenalan gol nakon izvrsne asistencije Harkova, sad je čak 8-5 za Hrvatsku

19′ Konačno, Krapić zabio za 7-5, prvi puta vodimo s dva gola prednosti

18′ Vukičević je dao sjajan gol s vanjske pozicije, opet vodimo, sad sa 6-5

17′ Srbija sad ima prvi napad i odmah daje gol, Subotić je strijelac za 5-5

Hrvatska vodi s 5-4 nakon prve dvije četvrtine, sa sjajnim vratarom i raspoloženim Marinić Kragićem. Šteta što u dva navrata u drugoj četvrtini nismo iskoristili napad za bijeg na dva gola viška. Teška i zanimljiva utakmica. Hrvatska dobra, a najbolji je vratar.

16′ Šteta, slab udarac Bukića u dobroj situaciji za otići na dva razlike

15′ Vrlić, sad naš centar, efektno zabija, Hrvatska vodi s 5-4

14′ Sad se i Srbija raspucala, opet je uletio Jakšić, drugi njegov gol,  rezultat je 4.-4

14′ Harkov iz peterca, smireno, nakon dobre akcije koju su Srbi zaustavbili grubim prekršajem.  Vodi Hrvatska s 4-3

13′  Rašić je zabio s pozicije centra, sad je 3-3

11′ Marinić Kragić odlično iz daljine, Hrvatska vodi 3-2, topovski udarac

11′ Neoprez u našoj obrani, Vico je zabio za 2-2

10′ Žuvela, sjajno, vodimo s 2-1

9′ Imali smo prvi napad, ali niti Hrvatska niti Srbija ne uspjievaju lako doći do zgode za gol

Baš tvrda utakmica, sukladno očekivanjima. Naš najbolji pojedinac u prvih osam minuta bio je vratar Popadić.   Velika borba u bazenu, trenutačno je 1-1

8′  Popadić  sad brani  pokušaj Rašovića

7′ Rašović je bio precizan iz daljine, Srbija je izjednačila na 1-1

5′ Sjajan naš vratar Popadić, već ima pet obrana

5′ Šteta, propustili smo napad za vodstvo od dva gola razlike

4′ Još dvije sjajne obrane našeg Popadića

3′ Krasan gol Marinić Kragića

2′ Sjajna obrana Popadića nakon udarca sjajnog Mandića

1′  Utakmica je počela, Hrvatska u rasplivavanju došla do prvog napada

To je pravi trenutak odluke. Naše vaterpoliste danas u 16 sati u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti očekuje jedan od favorita za naslov prvaka Europe, reprezentacija Srbije.

Naš izbornik ovako je najavio utakmicu:

“Moramo prvenstveno misliti o nama, da budemo pravi i na visokom nivou kakav je potreban za jednu tako važnu utakmicu protiv takvog protivnika. Do sada je sve u najboljem redu i ja vjerujem da ćemo tako dočekati utakmicu”.

Hrvatka se nada, Srbija favorit

Srbija je s tri pobjede u skupini izborila izravan plasman u četvrtfinale, a Hrvatska, koja je bila druga u svojoj skupini, za plasman u četvrtfinale morala je u osmini finala pobijediti Gruziju.

Hrvatski reprezentativac Ante Vukičević napominje da sve reprezentacije koje su u četvrtfinalu pretendiraju na medalju:

„Tako ako želiš pobijediti u četvrtfinalu moraš dobiti ekipe poput Srbije, Mađarske, Italije, Grčke…Iako je za mnoge naše igrače ovo prvi veliki turnir imamo kvalitetu i iz utakmice u utakmicu igramo bolje, te se bolje slažemo. Nadam se da ćemo nastaviti s dobrom energijom i pobijediti Srbiju”.

Izvrstan srpski vaterpolist Dušan Mandić najavio je dvoboj s Hrvatima:

„Očekujem pravi vaterpolski klasik i svi ljubitelji vaterpola vole gledati duele između Srbije i Hrvatske. Dolazimo i mi i Hrvatska u izmijenjenom sastavu, Hrvatska još više nego mi u odnosu na Tokio. U tom smislu imamo malu prednost jer samo trojica naših igrača nisu osjetila utakmicu četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu. Tu imamo blagu psihičku prednost, ali očekujem tvrd meč koji će biti neizvjestan do samog kraja. Pratili smo Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu, posebno protiv Grčke i protiv Gruzije. Vidjeli smo i mane i vrline, ali sigurno ih nećemo otkrivati. Pokazat ćemo sutra hoćemo li znati iskoristiti te mane u svoju korist. Očekujemo pravu utakmicu, borbenu i sportsku. Neka bolji pobijedi„.

Inače, FINA je odbacila žalbu Hrvatskog vaterpolskog saveza na kaznu od 3 utakmice zabrane nastupa za našeg reprezentativca Rina Burića zbog udaranja suparnika, još u debrecenskoj skupini tijekom utakmice Hrvatska – Japan. Tako da, ništa od povratka braniča…

Izvor: Dnevno.hr

Izvorni autor: Andrija Kačić Karlin/Foto: WAP