Okupljanjem na središnjem zagrebačkom trgu i formiranjem kolone počeo je antiprosvjed protiv branitelja koji u Savskoj prosvjeduju već četiri mjeseca
Oko 15.15 sati prosvjednici su pokušali probiti policijski kordon koji ih je dijelio od branitelja. Došlo je do kraćeg naguravanja s policijom, a jedna osoba je pri tom uhićena.
Interventna policija živim je zidom u Savskoj na križanju s Vukovarskom zaustavila prosvjednu kolonu koja se uputila prema Savskoj 66 gdje se nalazi šator u kojem se odvija branikteljski prosvjed.
Policija je svojim blokom tako napravila tampon zonu i onemogućila izravan kontakt s braniteljima koji su se u velikom broju, mahom u vojnim odorama, okupili u Savskoj, stotinjak metara ispred broja 66, i tamo čekaju eventualni dolazak prosvjedne kolone. U prvim braniteljskim redovima nalaze se ratni vojni invalidi u kolicima, a svi uzvikuju "Hrvatska, Hrvatska" i pjevaju "Zovi, samo zovi".
Nekoliko stotana metara niže, na križanju Savske i Vukovarske, gdje je policija prepriječila put "antibraniteljskoj" koloni, prosvjednici također uzvikuju "Hrvatska, Hrvatska", ali i "Hoćemo se slobodno kretati", "Hoćemo u Savsku", "Mito i korupcija - hrvatska policija", "Ovo je represija", a jedan od prosvjednika je policiji doviknuo kako "braniteljima nije priječila put kada su se oni u prosvjednoj koloni kretali gradom".