Srbin pitao ‘gde da bezbedno parkira auto’ u Splitu, poznati ‘lovac’ planuo pa dao savjet: ‘ZAŠTO SE SVI PRAVE GRBAVI?!’

“Gde mogu da bezbedno parkiram i ostavim 7 dana auto u Splitu? (dolazim iz Srbije i tablice su srpske). Možda neka garaža zatvorenog tipa sa kamerama ili obezbeđenjem ili tako nešto… ili dajte neke još predloge gde i kako da to rešim…. Hvala unapred”, glasio je upit, kojeg prenosimo u izvornom obliku, a koji je postavljen u Facebook grupi Putoholičarski savjetnik za jeftina i ugodna putovanja postavio jedan muškarac iz Novog Sada. Ubrzo su na pitanje počeli odgovarati Splićani, ali i sugrađani iz okolice. Neki odgovori mnoge su ostavili u šoku.
“I ja živim u Splitu i imam mnogo prijatelja koji su dolazili iz Srbije. Nikada nije bilo problema, ako želite evo pred moju kuću može. Osobno ću se pobrinuti za nadzor ako treba, ali mislim da neće biti potrebe. WELCOME”, napisala je članica grupe, te nije bila jedina koja je ponudila potpuno besplatan parking.
U manjoj mjeri javili su se oni s ‘toplim’ preporukama koji su muškarcu poručili da pronađe drugu destinaciju. “Nigdje… nađi drugu destinaciju i uživaj, a Split obiđi u jednom danu, pogledaj šta se ima za vidjeti i super. Kažem dobronamjerno, da ne upropastite godišnji”, poručio je tako jedan od članova grupe.
Svoje je mišljenje u grupi podijelio i lovac iz kviza Potjera Krešimir Sučević-Međeral. On smatra da su šanse da se muškarčevom automobilu vrlo male, no da ipak postoje, te da takav ishod treba ipak shvatiti kao nešto što bi u startu trebako prevenirati. I sam je dao ideju što učiniti.
“Ja ne znam zašto se svi prave grbavi. Jasno je da su šanse da se njegovom autu nešto dogodi male, ali postoje. A mislim da nitko ne želi na povratku s odmora doživjeti situaciju da ugleda auto kojem prije povratka u Srbiju mora krpati gume, kupovati retrovizor, sanirati lim ili boktepitaj što još. Zapravo bi najbolje bilo izvući neku od onih starih cerada i njome potpuno prekriti auto, onda ga možeš parkirati bilo gdje”, napisao je Sučević-Međeral.



