ZAPOSLENIK MORH-a DOŽIVIO NESREĆU NA RADU

18.02.2015. 11:07:17

Zaposlenik MORH-a doživio nesreću na radu: Jesu li mi u kninskoj bolnici trebali baciti prst u smeće? Zgrožena, kako je istaknula, nemarom i bezobzirnošću dežurnoga kirurga u Općoj bolnici “Hrvatski ponos” u Kninu, redakciji “Slobodne Dalmacije” obratila se supruga jednog od zaposlenika Ministarstva obrane Republike Hrvatske u Kninu upozorivši na nemili događaj kojemu je svjedočio njezin muž. S obzirom da je riječ o mladoj osobi koja je zaposlena u vojsci, čitateljica je ustrajala na anonimnosti svih aktera priče, pa i spomenutoga kirurga, naglašavajući da sudionici nisu toliko važni koliko sam događaj. Nema spasa – Suprug me nazvao s posla i ispričao mi kako mu je prijatelj pri obavljanju posla zapeo vjenčanim prstenom pa mu je prsten otkinuo prst. Nesretnik je u roku od 10 minuta prebačen na Kirurgiju kninske bolnice, a sa sobom je ponio i otkinuti prst. Primljen je i tamo se na rani obavilo ono što se moralo obaviti. Prst koji su donijeli, međutim, nitko nije htio uzeti, čak ni nakon što je medicinski tehničar sugerirao kirurgu da pokuša nešto učiniti kako bi mladom čovjeku spasili prst. Kirurg mu je odgovorio kako nema spasa, a prst nije ni pogledao, nego je tehničaru kazao da ga baci. Ovaj je ostao u nevjerici i bacio je prst. Pri tome je dodao kako mu je postupak nevjerojatan. Profesionalni postupak Doslovno je kazao: “Da sam znao da će ovako završiti, mladog nesretnika bih svojim autom odvezao u Split gdje bi mu, s 80-postotnom vjerojatnošću, spasili prst.” Kad sam čula tu priču, uhvatila me jeza, tuga i nevjerica – zaključila je naša čitateljica. U Općoj bolnici “Hrvatski ponos”, međutim, opovrgavaju bilo kakvu mogućnost da se prst unesrećenog pacijenta koji je zatražio liječničku pomoć mogao spasiti. Postupak kolege kirurga, pak, ocjenjuju stručnim i profesionalnim, te jedinim mogućim u spomenutim okolnostima. Sanacijska upraviteljica bolničke ustanove dr. Antonela Karačić izražava žaljenje što se osobi dogodila nezgoda na radu “koja je prouzročila avulzijsku traumatsku amputaciju četvrtog prsta lijeve šake”. “Uvidom u medicinsku dokumentaciju i nakon obavljenog razgovora s kirurškim timom, koji je u dano vrijeme nazočio zbrinjavanju ozlijeđenog pacijenta, proizlazi da je težina ozljede mekog tkiva i prsnih članaka bila tolika da nije bilo moguće proizvesti anatomsku rekonstrukciju četvrtog prsta, a samim tim nije bilo potrebe za upućivanje u KBC Split”, stoji u odgovoru dr. Karačić, uz napomenu kako je “sa svim upoznat pacijent, kao i djelatnici MORH-a koji su obavili očevid”.

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.