BJELOVAR U ŠOKU Bjelovarskog branitelja nakon svađe pregazio prijatelj iz djetinjstva?

Bjelovarski ratni veteran, nekadašnji pripadnik legendarne A satnije ZNG-a, Stjepan Batković Batak, tragično je izgubio život u nezapamćenoj tragediji koja je potresla Bjelovar, izvještava MojPortal.
Jučer je bjelovarska policija obavijestila javnost o incidentu u kojem je vozilo udarilo pješaka, 53-godišnjeg Batkovića, koji je preminuo na mjestu nesreće od zadobivenih ozljeda.
Danas su objavljeni dodatni detalji, priopćujući da je sinoć uhićen 45-godišnjak povezan s nesrećom u Bjelovaru, u kojoj je stradao 53-godišnji muškarac. U suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Bjelovaru, provode se istražne radnje, nakon čega će 45-godišnjak biti predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske.
Prema neslužbenim informacijama s Moj Portala, žrtva, Stjepan Batković, prethodno se posvađao sa svojim dugogodišnjim prijateljem, koji ga je kasnije navodno pregazio. Obojica su bila dio istog društva od mladenačkih dana, a neslaganja su kulminirala tragičnim događajem.
Lokalni portal Klikni izvještava da je prepirka počela u jednom ugostiteljskom objektu, nakon čega su se zajedno uputili automobilom prema Jošinama, gdje živi njihov zajednički poznanik. Tijekom očevida, policija je pronašla tragove krvi u automobilu, sugerirajući da se sukob, ne samo verbalni, nastavio i unutar vozila.
Prema svjedočenju očevidaca, 45-godišnjak je iz automobila izgurao 53-godišnjaka, vratio se na početak ulice, a zatim automobilom pojurio prema žrtvi, pregazio je i pokušao pobjeći. Policija ga je brzo uhitila nekoliko kilometara dalje od mjesta nesreće.
Na društvenim mrežama opraštaju se suborci poginulog Batkovića, a i njegova sestra Ankica izražava zahvalnost za sve zajedničke trenutke iz djetinjstva.
- Brate moj hvala ti na svemu što smo preživjeli u našem djetinjstvu,na svim tvojim nestašlucima i lijepim događajima koje si nam pružio u našem životu. Nikada te zaboravit nećemo. Neka te sad čuvaju anđeli Božji na nekom ljepšem mjestu. Do viđenja u nekom boljem svijetu, poručila je uz fotografiju preminulog brata.
Ona za poginulog Batkovića navodi da je Stjepan rođen 1970. godine te je kao mladić odlučio otići u Domovinski rat, gdje je dva puta ranjen.
- Prvi put je ranjen prilikom povlačenja iz Kusonja. Naime, Batak je s još jednim suborcem došao skroz do kuće gdje je ranjen prilikom pokušaja izvlačenja naših dečki koji su upali u zasjedu, priča naša sugovornica te nastavlja.
- Još uvijek sam u šoku od svega što se dogodilo i ne znam što bih rekla. Nažalost, Batak se jučer doista posvađao sa svojim prijateljem iz djetinjstva, a što je poslije bilo, tko će znati. Oni su cijeli život bili prijatelji. Nevjerojatno, poručila je obiteljska prijateljica poginulog.



