Dalić se obraća naciji nakon šokantnog remija protiv Albanaca

20.06.2024. 10:59:00

Dan nakon što je Hrvatska ispuštenom pobjedom protiv Albanije doživjela neugodni udarac na Euru u Njemačkoj, s 2:2 na kraju utakmice u Hamburgu, Zlatko Dalić se pred novinarima vraća na dobro i loše iz te utakmice. Izbornikova riječ najavljena je u 11 sati u Neuruppinu, u hrvatskoj bazi za vrijeme Eura, a moglo bi biti riječi i o teškim odlukama koje treba donijeti za utakmicu protiv Italije.

Vatreni će igrati protiv Talijana u ponedjeljak u 21 sat u Leipzigu, a s jednim bodom poslije susreta sa Španjolcima i Albancima, sada su u situaciji da protiv Italije moraju po pobjedu kako bi imali šansu za barem treće mjesto u skupini. Podsjetimo, u osminu finala Eura prolaze i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz šest grupa u prvom krugu.

O kakvim teškim odlukama je riječ? Najviše ‘visi’ Marcelo Brozović, no moglo bi biti promjena i na lijevoj strani, na kojoj je protiv Albanije krenuo Ivan Perišić, a s obzirom na prikazano protiv Albanaca, Dalić bi ponovno mogao mijenjati i u napadu, s igranjem Ante Budimira od početka protiv Italije, što bi za Brunu Petkovića značilo odlazak na klupu na početku susreta.

Nije skrivao da nije bilo dobro

U svojoj prvoj reakciji nakon ispuštene pobjede protiv Albanije, Zlatko Dalić nije skrivao da Hrvatska u prvom poluvremenu nije igrala dobro, prije nego su obavljene izmjene donijele podizanje u drugih 45 minuta u Hamburgu. “U prvom poluvremenu nismo napravili ništa, ali drugo poluvrijeme nas ohrabruje. Idemo na Italiju, pobjeda bi nas vodila dalje”, kazao je Dalić u programu HTV-a.

“U četiri-pet dana do Italije ćemo se podignuti. Nije bio problem u pristupu, ali protivnik da gol odmah na početku, zatvori se, onda nije išlo, igrali smo presporo i pretromo”, dodao je hrvatski izbornik govoreći o razdoblju utakmice protiv Albanaca u kojem je Hrvatska bila slaba, a to je donijelo i rezultatski minus s obzirom na to da je Albanija vodila s 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Izvor: Dnevno.hr

Izvorni autor: Ivor Krapec/Foto: snimka zaslona/YouTube