FORMULA 1 Max Verstappen uvjerljivo slavio na VN Španjolske, na postolju završila i oba Mercedesa

04.06.2023. 19:53:00

Nizozemac Max Verstappen osvojio je utrku za Veliku nagradu Španjolske s pole positiona u nedjelju čime je povećao svoju prednost u prvenstvu Formule 1 na 53 boda i nastavio Red Bullov pohod sezone sa sedmim uspjehom ove momčadi u isto toliko utrka

Verstappenu je ova pobjeda bila peta ove sezone, treća u nizu i jubilarna 40. za dvostrukog svjetskog prvaka u Formuli 1. Nizozemac je također osigurao bonus bod za najbrži krug.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton (Mercedes) završio je drugi s nešto više od 24 sekunde zaostatka, a njegov momčadski kolegoa George Russell ciljem je prošao treći te završio na podiju na barcelonskoj stazi Circuit de Catalunya.

Red Bullov Sergio Perez, Verstappenov najbliži suparnik u prvenstvu, završio je četvrti nakon što je startao 11. Perez je drugi u ukupnom redoslijedu.

Sljedeća utrka vozi se u kanadskom Montrealu za 14 dana.