HT PRVA LIGA - 26. KOLO Hajduk nema pravo na novi prvenstveni kiks, dok se Gorica predstavlja s novim trenerom

06.03.2022. 10:32:00

Ove nedjelje igraju se preostale dvije utakmice 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige. U Velikoj Gorici od 15 sati (Arenasport 1, MAXtv) igraju Gorica i Hrvatski dragovoljac, dok u Puli od 17.05 sati (Arenasport 3, MAXtv) igraju Istra 1961 i Hajduk

Nastavlja se nikad uzbudljivija utrka za naslov hrvatskog prvaka. Na dnu tablice puno je manje neizvjesnosti, jer Hrvatski dragovoljac zaostaje čak 12 bodova za pretposljednjom Istrom.

A baš će ta dva kluba s dna tablice danas igrati svoje utakmice. Istra 1961 domaćin je Hajduku. U posljednje dvije domaće utakmice, Puljani su bili i 'dobri' domaćini jer Hajduk se u Split vraćao s pobjedama (op.a., 3:1 u rujnu 2021. i 1:0 u travnju prošle godine).

Momčadi Valdasa Dambrauskasa ona je sada potrebnija nego ikada, jer nakon poraza 1:3 u Jadranskom derbiju od Rijeke prošlog vikenda, a uoči najvećeg hrvatskog derbija, kojeg igra s Dinamom sljedećeg vikenda, Splićani se ne smiju dopustiti još jedan kiks. Hajduku danas treba pobjeda da se napuni samopouzdanjem, bez obzira na to što je u međuvremenu osigurao prolazak u finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, ali i da bodovno ostanu na minimalnom zaostatku za klubovima koji se bore za naslov.

'Kada se pobjeđuje momčad se nekad mijenja, a nekad ne. Vidjet ćemo. Neki igrači imaju manje ozljede. Neke promjene će vjerojatno biti prisilne. Nekad je dobro kada je manji razmak među utakmicama. Vjerujem da ćemo biti spremni, profesionalci smo. Imamo proces regeneracije, a imamo i široki kadar igrača', rekao je trener Hajduka, koji za današnji ogled ne može računati na Lukasa Grgića, a zbog ozljede je u Splitu ostao i Stefan Simić. Iako se nedavno vratio treninzima, teško je očekivati nastup Filipa Krovinovića.

Domaći strateg Gonzalo Garcia uoči utakmice ima velikih problema što se tiče postave, jer osim požutjelog Perere, u veznom redu će mu nedostajati ozljeđeni Slavko Blagojević i vjerojatno Facundo Caseres (koji možda zaigra), dok je Frano Mlinar zbog bolesti propustio zadnju utakmicu u Šibeniku, tako da je potpuno fit samo Abdallahi Mahmoud.

Hajduk je u zadnje vrijeme dobro prolazio u Puli, a toga je svjestan i trener Garcia.

'Na 'Drosini' nismo dobro izgledali u prvom poluvremenu. Samo smo se branili i nismo bili u utakmici, nakon čega smo u nastavku počeli nešto igrati, ali napravili smo dvije pogreške u pet minuta, dosuđena su dva penala i teško je potom bilo vratiti se. Nismo bili u dobrom momentu, a još smo gore izgledali na Poljudu. Naličilo je to na utakmicu između djece i profesionalaca, takav sam dojam stekao gledajući našu igru s klupe, naročito u prvih 30 minuta. Sve je s naše strane izgledalo nevino, a oni su nas kažnjavali', rekao je urugvajski starteg zeleno-žutih.

Danas ranije, od 15 sati, u Velikoj Gorici će igrati Gorica i Hrvatski dragovoljac. Goričane će predvoditi novi trener, Samir Toplak, jer čelnici kluba zahvalili su se Krunoslavu Renduliću na suradnji.