JESMO LI UKLETI PROTIV FRANCUZA? Evo što pišu mediji o sinoćnjoj utakmici

09.09.2020. 11:02:00

Dan nakon pobjede francuske nogometne reprezentacije protiv Hrvatske sa 4:2 u reprizi finala SP-a u tamošnjim medijima nije bilo pretjerane euforije.

Nije ni čudo, ‘Tricolori’ su navikli da im je Hrvatska redovita mušterija. Vatreni niti u sedmom pokušaju nisu uspjeli pobijediti Francusku.

Poraz 2-4 u Ligi nacija, bio je peti u međusobnim susretima uz dva neodlučena ishoda.

“Hrvati će pomisliti da su ukleti kada su u pitanju susreti protiv Deschampsove momčadi koja je dominirala i slavila identičnim rezultatom kao u Moskvi”, piše renomirani L’Equipe.

“U Ligi nacija došlo je do reprize finala SP-a protiv Hrvatske”, navodi Le Parisien.

“Tricolori su i dalje blijedi, a Francuska je kažnjena ranim golom Lovrena za svoje siromašne igre”, navodi se u tekstu koji kritizira propuste francuske obrane.

“Francuska je na početku kažnjena ranim golom Lovrena zbog svoje siromašne igre”, navodi RMC Sport.

Podsjećamo, sinoć u Parizu Svjetski doprvaci su poveli u 17. minuti golom Dejan Lovrena, no svjetski prvaci su u posljednjih pet minuta prvog dijela okrenuli rezultat preko Antoinea Griezmanna (43) i Anthonyja Martiala (45+1). U 55. minuti je izjednačio Josip Brekalo, no Dayot Upamecano je deset minuta kasnije vratio Francuze u prednost. U 76. minuti je Olivier Giroud realizirao kazneni udarac za 4-2.

Hrvatska, unatoč vidno boljoj igri od one protiv Portugala, na kraju nije uspjela pobijediti Francusku.