Milanović i Plenković stigli su u Sisak: Zatreba li, dolazi i vojska

28.12.2020. 10:51:00

Nakon potresa od 5 i 4,7 po Richteru koji su jutros zadesili područje Siska i Petrinje, tamo su stigli predsjednik Zoran Milanović i premijer Andrej Plenković te obišli grad

U Sisku i Petrinji se zbraja šteta nakon potresa, a u grad su stigli predstavnici vrha države. Premijer Andrej Plenković istaknuo je da će, ako bude potrebe, u pomoć stići i vojska. Predsjenik Zoran Milanović istaknuo je kako nema što za dodati jer je premijer sve rekao.

24sata
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

POGLEDAJTE VIDEO: Milanović i Plenković u Sisku

U rimskoj je ulici jedna obitelj ostala bez krova nad glavom, ali ubrzo im je riješen privremeni smještaj. Trenutno premijer i predsjednik obilaze centar Siska, a zbog posljedica potresa trenutno ne rade gradska knjižnica i muzej. Ubrzo će u grad stići i građevni inžinjeri koji će krenuti u procjenu štete.

24sata
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

- Nakon prvog potresa bilo je desetak potresa iznad magnitude 1. Nije epicentar ispod naseljenog potresa, zato su, nadam se, štete manje. Ali štete su moguće - rekla je Ines Ivančić šefica Seizmološke službe Hrvatske.

24sata
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
24sata
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Predsjednik i premijer su obišli grad i razgovarali s nekim građanima, a nakon toga kreću prema Petrinji.

Izvor: 24sata/Foto: 24sata.hr

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.