U sinjskoj zračnoj luci došlo je do nesreće u nedjelju navečer, kada je manji zrakoplov tipa Cessna 172A izletio s piste i udario u stablo, ozlijedivši pilot i kopilota koji su bili na letu, piše Dnevnik.hr.
Dojava o nesreći zaprimljena je u 19:34 sati te su odmah poduzete hitne mjere za pružanje pomoći ozlijeđenima.
Prema informacijama iz Kliničkog bolničkog centra Split, pilot i kopilot su strani državljani rođeni 1973. i 1974. godine. Srećom, unatoč teškoj nesreći, njihovi životi nisu u opasnosti. Pilot je zadobio lakše tjelesne ozljede, dok je kopilot pretrpio frakturu lumbalnog kralješka. Obojica su trenutno na obradi u Hitnom medicinskom prijemu, gdje će im biti pružena adekvatna medicinska skrb.
Županijski centar 112 Split odmah je reagirao na dojavu o nesreći i poslao hitne službe na teren kako bi osigurao brzu intervenciju i prevoz ozlijeđenih do bolnice. Uzrok nesreće još se istražuje, a nadležne vlasti provode istragu kako bi utvrdile sve okolnosti ovog nezgode.
➡️ ŽC 112 Split zaprimio je danas, 30. srpnja 2023. u 19:34 sati, dojavu da je u Zračnoj luci Sinj došlo do nesreće prilikom slijetanja manjeg zrakoplova tipa CESSNA 172A. Zrakoplov je pri slijetanju izletio s piste i udario u stablo, pri čemu su ozlijeđeni pilot i kopilot.
— Ravnateljstvo civilne zaštite MUP-RH (@RavnateljstvoCZ) July 30, 2023

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.