Razigrana Rijeka srušila prvaka i vratila se u igru za Ligu prvaka

05.07.2020. 23:43:00

Rijeka je na Rujevici pred 2.700 gledatelja u posljednjoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige pobijedila prvaka Dinamo 2:0 i tako prekinula neugodan niz od tri poraza

Golove za prvu pobjedu Rijeke u posljednjih šest kola zabili su Joško Gvardiol (2-autogl) i Antonio Čolak (52).

Rijeka nije mogla bolje otvoriti utakmicu, već u drugoj minuti je stigla do vodstva autogolom Joška Gvardiola.

Andrijašević je gurnuo loptu za Čolaka, a Gvardiol ju je pokušao izbiti, no umjesto toga zatresao je vlastitu mrežu.

'Modri' su mogli uzvratiti u šestoj minuti, Kulenović je izbio sam pred domaćeg golmana Pandura, ali je pucao pored gola.

U 37. minuti je zaprijetio i Oršić, ali je Pandur odlično obranio.

Rijeka je povećala prednost u 52. minuti nakon brze kontre koju je povukao Escoval, dodao do Andrijaševića, a ovaj uposlio Čolaku koji je sjajno poentirao.

U 61. minuti je sve moglo biti gotovo, no Livaković je s gol-linije skinuo pokušaj Lončara s pet metara.

Rijeka je tako prekinula niz od tri poraza, a ovo je momčadi Simona Rožmana bila prva pobjeda u posljednjih šest kola Hrvatski Telekom Prve lige. Dinamu je pak ovo drugi uzastopni poraz na Rujevici, početkom veljače Rijeka je bila bolja i u Kupu.

Izvor: tportal.hr/Foto:Matija Djanjesic

Izvorni autor: Ivan Žurić/Hina